Nabídka výtvarných výukových programů

VÝUKOVÉ PROGRAMY ZAMĚŘENÉ NA KREATIVNÍ ČINNOST

Keramické VP ( Vánoce, Velikonoce, Den matek atd..)

Jednorázová akce pro školní kolektivy a dětské skupiny na středisku Družstevní 4513 a Kotěrova 4395, téma a objem práce dle domluvy, cena se odvozuje podle toho (cca 180,-Kč)

VP keramické s výkladem na Družstevní 4513:

Masopust
Co je to vlastně „masa půst“? Odkud přišel karneval? Masky můžou být legrační, někdy se jich děti i bojí. Nabízíme možnost si toto období takříkajíc „ohmatat“, vyrobit si vlastní masku. Zmapujeme si toto období podle různých folklórních oblastí naší vlasti, srovnáme s tím, jak se slaví masopust ve světě a také o oblíbenosti tohoto období v minulosti. Povíme si něco o tom, co která maska představuje a jaké masky můžeme potkat dnes.

Velikonoce
Jaké je tajemství Velké noci? A proč je nejdůležitějším křesťanským svátkem vůbec? Jaké zvyky a tradice se dodržují až do dnes? A známe vůbec jejich smysl a hlubokou symboliku? Velké bohatství naší kulturní tradice v novém, pro děti srozumitelném podání. A důležitou částí je tvoření a vyrábění na toto téma.

Dušičky
Náš kamarád Kostík provede děti tímto málo srozumitelným obdobím. Vysvětlíme si, že kdo se narodil, musí také zemřít. Děti se dozví, jaké zvyky a rituály se udržují u nás a jaké v jiných kulturách. Nebude chybět tvoření s keramickou hlínou. Oslava života a respekt ke smrti je hlavím tématem tohoto výukového programu.

Kontakt pro výtvarné a tvořivé programy:

Jana Jurášková, tel.: 725 099 172, j.juraskova@ddmastra.cz
sídlem na Družstevní 4513, Zlín

Jaromíra Licková, tel.:608 995 520, j.lickova@ddmastra.cz se sídlem na Kotěrově 4395, Zlín

Promo programu DUŠIČKY