2016.10.13 | Drakiáda 2016

28.10.2016

Drakiáda 2016 - Centrální park na Jižních Svazích, Zlín

Ohlédnutí za dalším úspěšným ročníkem Drakiády, která proběhla 13. října 2016 v Centrálním parku na Jižních Svazích.
Tradiční podzimní pouštění vyrobených i zakoupených draků a dráčků. Soutěž v létání
a o nejsympatičtější výrobek draka.
Počasí bylo chladné, oblačné a málo větrné, což drakiádě příliš nepřálo. Těm co draci nevzlétli si s draky alespoň „zalétali“.
V letošním ročníku drakiády byl asi nejspíš vytvořen nový rekord v dosažení co nejvyšší výšky letu draka. Do oblak nejvýše vystoupali ručně vyrobení draci "Vašík" a "Kubík" dětí Matěje Vrzalíka
a Kubíka Vrzalíka.

Dosažení nejvyššší výšky letu
1. místo – drak Kubík | Kubík Vrzalík (1,5 roku), Matěj Vrzalík (9 let)
2. místo – drak Sovička houkalka | Vendulka Brýdlová (3 roky)
3. místo – drak Pavián | Amanda Pivodová (5 let)
4. místo – drak Delfínek | Amálka Polášková (6 let)

Nejsympatičtější a nejhezčí vyrobený drak
1. místo – drak Kubík | Matěj Vrzalík (9 let), Kubík Vrzalík (1,5 roku)
2. místo – drak Mikláš | Eliška Daňková (4roky)

Další fotky z kompletní fotogalerie Drakiády 2016 najdete na Facebooku a nebo na Rajčeti.

Milan Rábek – vedoucí oddělení Sportu a turistiky | DDM ASTRA Zlín