Rybářské závody dětí a mládeže

Rybářské závody dětí a mládeže

Rybářské závody dětí a mládeže

09.09.2020


RYBÁŘSKÉ ZÁVODY DĚTÍ A MLÁDEŽE (LETNÍ)

Očima Marcely:

Náš Astra tým k vodě dorazil chvíli po páté hodině ranní. Za svitu čelovek, začali jsme chystat zázemí. Vždy, když se ozvaly zvuky rezonujícího kovového mostku, zvedli jsme hlavy a sledovali další příchozí. S malými závodníky přicházeli tátové, mámy i sourozenci. První nesmělé úsměvy, pozdravy, nezbytná registrace. V očích všech asi ta samá nevyslovená otázka. Tak jaké to tady dnes bude? Pár hodin poté jsme měli jasno. Spolu s dětmi totiž dorazila skupina dospělých úžasňáků. Pomyslný kostým rodiče byl odložen. Tátové nabízeli nezištnou pomoc, rozdávali rady zkušenějších, hýřili vtipem a spolu s dětmi prožívali každý záběr. Přítomné mámy posílaly úsměvy na všechny strany, fandily malým i velkým (vousatým) rybářům, doplňovaly proviant a se zaujetím trénovaly hod kobrou či poctivý nához na druhou stranu vodní nádrže. Z našeho pohledu byla atmosféra úžasná. Ani jeden z přítomných dospěláků nezapomněl, jaké to je, být dítětem. A za to jim patří velké poděkování. Takže „děkujeme“. Ti s visačkama :)
PS: dejte nám vědět, jestli jste to cítili podobně


Očima Ivy:

S nápadem zorganizovat rybářské závody pod hlavičkou DDM přišel v průběhu rybářského tábora náš lektor. Hned se domluvil s podobně smýšlejícími tatínky, sehnal dobrovolníky a sponzory akce. Bylo rozhodnuto. Akce se nabídla i široké veřejnosti. Přihlášky chodily spoře. Mnoho rodičů odradilo, že nemohou chystat také (mimo jiné i proto v rámci podzimních závodů 31. října otevíráme novou kategorii rodič + dítě).
Závody se chystaly pečlivě. Naše paní vrátná háčkovala chobotnice do balíčků s odměnami, já jsem malovala tematické obrázky místo pohárů, aby dětem zůstala hezká vzpomínka. V pátek před akcí se všechno balilo, tiskly se startovní listiny, diplomy, připravovaly se ceny. 
V sobotu ráno jsme s týmem dorazili k rybníku, připravili jsme vše potřebné a začala se sjíždět auta s účastníky akce. Nakonec dorazilo jen 14 účastníků. Nízká účast mě mrzela, byla jsem zklamaná, i když moc dobře vím, že každá nová akce si musí probojovat své jméno, a to chvíli trvá. Postupem dne mě mrzutost přecházela, protože na břehu rybníka se sešli skvělí lidé. Děti se naprosto skvěle praly se svým úkolem, bojovaly samy se sebou, aby dodržely heslo: "Ryba se musí vysedět." Poslouchaly rady svých rodičů i lektorů. Zúčastnění rodiče si také zaslouží poklonu. Dokázali dětem vytvořit fantastické prostředí, které podporovalo učení a motivovalo k činnosti.
Nejvíc z celého dne mě ale dorazil obrovský potlesk, který se nesl přes celý rybník, když se odpoledne vytáhl první kapr. Ačkoliv jsme byli na závodech, tedy na soutěži, dokázali všichni odhodit soutěživost a vzájemně si fandili. To udělalo z akce neocenitelný zážitek. 
Stejně tako Marcela tak musím říct, že atmosféra byla úžasná a příjemný pocit z akce přetrvával ještě dlouho po ní.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a budeme rádi, když se příště přidáte zase.

Galerie: ZDE
Video z akce níže.Zpět