Ohlédnutí.

Ohlédnutí.

Ohlédnutí.

28.11.2016


Agility se věnuji asi 19 let a od samých začátků jsem členkou kynologického klubu  Argus pod DDM Astra ve Zlíně :-) Již několik let jsem výcvikářem začátečníků. Od jisté doby, kdy se kapacita kynologického kroužku naplnila a máme stále stejné členy, se již za výcvikáře začátečníků nepovažuji, neb mám ve skupince některé lidičky  již 4 roky a jsou to zkušení agiliťáci :-)
Dosažené úspěchy naší úterní skupinky? :-)
Nejvíc si cením, že jsme super parta lidiček a všichni považují agility za zábavu a cení si  radosti prožívané se svým psím parťákem :-)
Jinak tedy jsme skupinka 13 nadšenců, kteří v téhle sestavě spolupracujeme od úplných ,štěněcích začátků. Tj asi 3 - 4 roky.
Agility může začít trénovat již štěně, ale skákat přes překážky může začít až od 1 roku věku. Do té doby navazuje kontakt s pánečkem, učí se základním otočkám, překonává tunýlky a hlavně se učí radovat se se svým člověčím přítelem :-) Od 18 měsíců se může přihlásit i  na oficiální závody, které pořádá Klub agility ČR.
V mé skupince máme také členy, kteří nechtějí na závody a mají vše jen pro radost. Ovšem většina už okusila závodní atmosféru a touží po úspěchu na poli závodním :-) Pokud pejsek začíná, je zařazen do kategorie A1 - ZAČÁTEČNÍK. Po splnění několika zkoušek na výborně, může postoupit do vyšší kategorie A2. Dále následuje už jen elitní kategorie profíků A3 :-) Vrcholem je splnění titulu AGILITY ŠAMPION.
 A tedy k naší skupince :
A1 -  2 PEJSCI
A2 -  8 PEJSKŮ
A3 - 1 PEJSEK
Dále máme 2 veteránky nad 8 let, kteří taktéž reprezentují náš klub na závodech.
Všichni z mé skupinky se pravidelně umísťují na agility závodech na stupních vítězů a jsem na ně nesmírně pyšná :-) Aktivně se také účastní agility intenzivek a seminářů u výborných trenérů z celé ČR :-) Člověk se má stále vzdělávat a načerpávat nové informace.
Letošní rok 2016 pokud bych měla shrnout, byl zatím nejúspěšnějším v našem působení na Astře.
Chtěla bych pochválit celou mou skupinku za reprezentaci DDM Astra a krásné výsledky. Kdybych je měla všechny vypsat, asi by nestačila tahle stránka  :-) Budeme průběžně dokumentovat a dodávat foky :-)
Vyzdvihnout bych chtěla tyhle výsledky v letošním roce:
Na Moravia open - Rožnov pod Radhoštěm - první víkend v červenci ( 300 psů ), což je velký, mezinárodní závod se čtyřmi zahraničními rozhodčími, se Katka Vranová s PRT Dupinkou 3 roky -  dostala do finálových běhů a umístila se na krásném 7. místě za elitou z celého světa :-) Dále zvítězila ze 100 malých psů ve kvalifikačním závodu na Mistrovství republiky, poté se nominovala na účast na MISTROVSTVÍ REPUBLIKY :-) To se konalo v Děčíně první zářijový víkend.
 Zde nezklamala a nejrychlejším během vypomohla svému družstvu na MR k vítězství v jumpu družstev a v JEDNOTLIVCÍCH  se stala Katka Vranová ( 20 let) s PRT Dupinkou v jejích 3,5 letech MISTREM ČR V KATEGORII S. Jsem na ně nesmírně pyšná :-)
V současné době se s Dupinkou chystá na zahraniční závody do Rakouska a Polska a v příštím roce na MISTROVSTVÍ EVROPY do Itálie, které se uskuteční na přelomu července a srpna. Budeme jim držet palce.
Naše skupinka také každoročně pořádá akce  na podporu útulku ve Zlíně. Se zahraniční trenérkou Annou Schoenenberger  uspořádáme vždy intenzivní víkend agility a za vybrané peníze nakoupíme granule pro útulek. Děkuji Aničce tímto za její tréninky a ochotu pomoci :-) a firmě JK Animals za skvělé akce pro útulky, kde koupíte 1 pytel a firma dá zdarma další a doveze přímo na místo zdarma.
Dále se po celý rok účastníme různých předváděcích akcí pro  firmy, jejich dětské dny, či pro město Zlín. Chci poděkovat DDM Astra za podporu sportu s pejsky, za převážení překážek na předváděcí akce, za úpravu terénu našeho cvičáku... :-)
Iva Vranová

Zpět