03.12.2020 ZAHÁJENÍ ČINNOSTI

na základě Usnesení vlády ze dne 30. listopadu 2020 č. 1263 a upřesňujících informací k provozu škol a školských zařízení z MŠMT otevíráme od 7.12. většinu kroužků. Informace v sekci reportáže.

25.11.2020 Doučování na celostátním portálu Mitkamjit

Připojte se na portál www.mitkamjit.cz, najdete zde nápady, inspiraci, cvičení, hry, tvoření a nově také doučování

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Nabídka výtvarných výukových programů

07.02.2019

Výukové programy zaměřené na výtvarnou a kreativní činnost.

Oddělení estetiky a společenských věd podporuje znalost v oblasti estetických a kulturních znalostí. Pracujeme s fragmenty lidových zyků, které každé dítě zná a prožívá, ale málokdy ví odkud tato tradice pramení.

Masopust
Co je to vlastně „masa půst“? Odkud přišel karneval? Masky můžou být legrační, někdy se jich děti i bojí. Nabízíme možnost si toto období takříkajíc „ohmatat“, vyrobit si vlastní masku. Zmapujeme si toto období podle různých folklórních oblastí naší vlasti, srovnáme s tím, jak se slaví masopust ve světě a také o oblíbenosti tohoto období v minulosti. Povíme si něco o tom, co která maska představuje a jaké masky můžeme potkat dnes.

Velikonoce
Jaké je tajemství Velké noci? A proč je nejdůležitějším křesťanským svátkem vůbec? Jaké zvyky a tradice se dodržují až do dnes? A známe vůbec jejich smysl a hlubokou symboliku? Velké bohatství naší kulturní tradice v novém, pro děti srozumitelném podání. A důležitou částí je tvoření a vyrábění na toto téma.

Dušičky
Náš kamarád Kostík provede děti tímto málo srozumitelným obdobím. Vysvětlíme si, že kdo se narodil, musí také zemřít. Děti se dozví, jaké zvyky a rituály se udržují u nás a jaké v jiných kulturách. Nebude chybět tvoření s keramickou hlínou. Oslava života a respekt ke smrti je hlavím tématem tohoto výukového programu.

Nabídka ke stažení:
Zš Nabídka výtvarných a kreativních 2019 - 2020.docx

Kontakt pro výtvarné a tvořivé programy:
Jana Jurášková, tel.: 725 099 172, j.juraskova@ddmastra.cz
sídlem na Družstevní 4513, Zlín 76005