06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

03.12.2019 Hledáme vhodné prostory pro zájmový kroužek Lukostřelby

Nejsme profesionální střelci, jsme malí, začátečníci a pro naše prostory je nás moc. Hledáme prostor o délce cca 15 m. (tělocvična, hala, sklad). Scházeli bychom se každé pondělí od 16:30 do 18:30. Prosím nabídněte, spěchá!

29.04.2019 Projekt ZAHRADA

Dokončili jsme projekt „Prožitková zahrada DDM Astra Zlín“ , který byl spolufinancován Zlínským krajem prostřednictvím Programu Podpora ekologických aktivit v kraji.

Nabídka výtvarných výukových programů

07.02.2019

Výukové programy zaměřené na výtvarnou a kreativní činnost.

Oddělení estetiky a společenských věd podporuje znalost v oblasti estetických a kulturních znalostí. Pracujeme s fragmenty lidových zyků, které každé dítě zná a prožívá, ale málokdy ví odkud tato tradice pramení.

Masopust
Co je to vlastně „masa půst“? Odkud přišel karneval? Masky můžou být legrační, někdy se jich děti i bojí. Nabízíme možnost si toto období takříkajíc „ohmatat“, vyrobit si vlastní masku. Zmapujeme si toto období podle různých folklórních oblastí naší vlasti, srovnáme s tím, jak se slaví masopust ve světě a také o oblíbenosti tohoto období v minulosti. Povíme si něco o tom, co která maska představuje a jaké masky můžeme potkat dnes.

Velikonoce
Jaké je tajemství Velké noci? A proč je nejdůležitějším křesťanským svátkem vůbec? Jaké zvyky a tradice se dodržují až do dnes? A známe vůbec jejich smysl a hlubokou symboliku? Velké bohatství naší kulturní tradice v novém, pro děti srozumitelném podání. A důležitou částí je tvoření a vyrábění na toto téma.

Dušičky
Náš kamarád Kostík provede děti tímto málo srozumitelným obdobím. Vysvětlíme si, že kdo se narodil, musí také zemřít. Děti se dozví, jaké zvyky a rituály se udržují u nás a jaké v jiných kulturách. Nebude chybět tvoření s keramickou hlínou. Oslava života a respekt ke smrti je hlavím tématem tohoto výukového programu.

Nabídka ke stažení:
Zš Nabídka výtvarných a kreativních 2019 - 2020.docx

Kontakt pro výtvarné a tvořivé programy:
Jana Jurášková, tel.: 725 099 172, j.juraskova@ddmastra.cz
sídlem na Družstevní 4513, Zlín 76005