Novinky

02.10.2017 HLEDÁME LEKTORY

HLEDÁME VÝTVARNÍKA, VÝTVARNICI, DESIGNÉRA... PO - 14:30 - 16:00 hod na Tyršově nábřeží - textilní a keramická dílna ÚT - 14:30 - 16:00 hod na Tyršově nábřeží - Malí umělci ST - 14:30 - 16:00 hod Výtvarná dílna na 5. ZŠ ST - 14:30 - 16:00 hod Keramika na MŠ Česká Informace: Jiří Nevřivý, tel.: tel.: 725 099 183, e-mail: j.nevrivy@ddmastra.cz

29.08.2017 HLEDÁME

kolegu, kolegyni na oddělení, vedoucí lektory do kroužků

28.08.2017 PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KROUŽKŮ

...už běží, najděte si svůj oblíbený kroužek. Nahlédněte do nabídky, některé kroužky otevíráme přímo na vaší škole nebo v její blízkosti...hledejte novinky pro nový školní rok!!

Nabídka pro MŠ - I.stupeň ZŠ

27.09.2017


NABÍDKA VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ
MŠ, SPECIÁLNÍ ŠKOLY a I. STUPEŇ ZÁKLADNÍCH ŠKOL


Informace u M.Hiblerové, viz. kontakty.
 • VSTÁVEJ SEMÍNKO – při povídání o jaru a semínku prohloubíme u dětí vnímání zrození nového. Zasadíme "kouzelné " semínko.
  • Anotace: Výukový program je rozdělen na dvě části. V první části děti čeká povídání o jaru, tedy času obrody a vzniku nového života. Dozvědí se, co se děje se semínkem v půdě, jak roste a co k růstu potřebuje. Zařazena je ukázka různých druhů semen. Ve druhé části programu se zaměříme na kultivaci přírody s cílem podpořit v dětech vnímání nového života v přírodě - zasadíme " kouzelné" semínko. Podpůrným cílem je pak rozvoj jemné a hrubé motoriky a rozvoj kompetence pracovní.
 
 • MRAVENČÍ KRÁLOVSTVÍ – při návštěvě mraveniště zjistíme, že všichni mravenci jsou velcí kamarádi a pomáhají si. Program o pomoci, spolupráci a ohleduplnost.
  • Anotace: Děti se seznámí se životem mravenců, jejich vlastnostmi a v průběhu programu zjistí, proč jsou mravenci tak užiteční. Zkusí si mravenčí řemesla i putování.
 
 • VÁNOCE ZVÍŘÁTKŮM - při vánoční atmosféře se dozvíme, jak se mají zvířátka v lese
  • Anotace: Výukový program je zaměřen na zvířata, která v zimě spí a která ne. Čím se zvířata v zimě živý. Budeme si hrát a vyrobíme si malý dáreček jak pro naše blízké, tak i pro zvířátka.
 
 • MŮJ STROM - kdo by neměl rád stromy, vždyť je nám mezi nimi tak dobře! Znáte nějaké památné stromy? Poznáme je blíže, něco dobrého se od nich naučíme a budeme přizváni na malou lesní slavnost.
  • Anotace: Výukový program je zaměřen na poznávání stromů, jejich odlišnosti, zvláštnosti, jejich význam a poukazuje i na jejich krásu. V průběhu programu se děti dozví, jak funguje strom a vytvoří si i svůj památný strom.
 
 
 • NA STATKU - jaká zvířata žijí na statku a jaký mají pro nás užitek. Vyrobíme si užitečnou "věcičku" a ochutnáme dobrotu z mléka.
  • Anotace: Účastníci se seznámí se životem na statku a to jak zvířat, tak lidí. Jaká zvířata se na statku chovají, jaké produkty od nich máme. Zařazena je aktivita na zvířecí rodiny, která mláďata ke komu patří a jak se správně nazývají Přiřazovat budou i produkty ke zvířatům, od kterých pocházejí. Další část programu je zaměřena na činnosti, které se na statku dělaly dříve a které se dělají i dnes. Vzkouší si rukodělnou činnost a součástí programu je i jednoduchá výroba tvarohu..
 
 • O BIODPADU S ŽÍŽALOU JULINKOU - děti naučí co je to bioodpad a kde vzniká? Jakou má hodnotu a kam patří? Jak vzniká biomasa z domácnosti a zahrady. Součástí programu je i ochutnávka ovoce a zeleniny.
  • Anotace: Děti se hravou formou a různými aktivitami naučí, že nesnězené jablko nebo slupky od brambor se nemusí vyhazovat do smíšeného odpadu, ale že se ještě dají třídit i využít. Dozví se, co je kompost a co je bioodpad a co do něj patří a co ne. Programem provede děti žížala Jůlie
 
 • PTÁCI- program je zaměřený na typické znaky ptáků -peří, zobák, zpěv a vejce. Žáci se dozvědí základní informace i různé zajímavosti.
  • Anotace: Výukový program rozvíjí základní znalosti o ptácích. Čím to je, že ptáci umí létat? Další část programu je o zpěvu, proč vlastně ptáci zpívají a k čemu jim zpěv slouží. Dále se děti podívají na vejce a jeho základní stavbu, a jak probíhá líhnutí. K čemu ptáci používají nohy a zobák? Jak jsou k tomu uzpůsobeny? Děti si také vyrobí připínacího ptáčka s kolíčkem
 
 • TERARISTIKA (HADI, ŽELVY, KROKODÝLI ) - seznámení s druhy plazů v naší „Malé ZOO“ a s rozdíly z hlediska vzhledu i způsobu života.
  • Anotace: Výukový program je vhodný pro všechny věkové skupiny, dle zájmu lze výklad a míru teoretického výkladu vs. praktické ukázky přizpůsobit věku. Účastníci výukového programu se seznámí s terarijními zvířaty, které žijí v DDM Astra na Jižních Svazích – v naší „Malé ZOO“.  Lektor děti seznámí se životem hadů, želv a krokodýlů ve volné přírodě a v zajetí, vysvětlí, jak se o zvířata pečuje a co musí být dodržováno, aby bylo zachováno příznivé životní prostředí a klima. Děti budou seznámeny se zvláštnostmi a zajímavostmi ze života plazů a nebude chybět ani ukázka živých exponátů.
 
 • HLODAVCI  – kdo jsou hlodavci? Odkud pocházejí a co s sebou přinášejí? Které můžeme chovat doma a jakým způsobem? To vše a ještě mnoho zajímavého se dozvíte v tomto programu.
  • Anotace: Výukový program zaměřený na hlodavce a jejich typické znaky. Děti se dozvědí, které hlodavce je možné chovat doma, jakým způsobem a co je k chovu zapotřebí. Součástí výukového programu je také ukázka hlodavců, kteří žijí v naší Malé ZOO na Jižních Svazích.
 
 • ZVÍŘATA S NÁMI DOMA- program o zvířatech, která můžeme chovat doma. Hlodavce, ptáky, plazy, ještěrky, ryby, psy, kočky aj. Součástí programu je ukázka všech živých exponátů chovaných v " Malé ZOO" DDM ASTRA Zlín.
  • Výukový program pro všechny věkové skupiny. Děti se seznámí se základními pravidly pro chov domácích mazlíčků i různé zajímavosti. Děti si mohou velkou část zvířat, o kterých se bude mluvit, prohlédnout nebo i pohladit v naší "Malé ZOO" v DDM ASTRA.
 
 • TERÉNNÍ VÝUKOVÝ PROGRAM- výukový program u Prštenského rybníku
  • Dvouhodinový program je zaměřený na meteorologii, hydrologii, pedologii a hydrobiologii - základní měření teploty vody, půdy a vzduchu a poozorování vodních živičichů.