Novinky

29.06.2020 Přihlašování do kroužků na školní rok 2020/2021

Přihlašování na našich stránkách bude spuštěno po 15.7.2020 Sledujte naše novinky a zůstaňte s námi, jsme tu pro Vás!

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

03.06.2020 Aktualizované informace ke kroužkům květen - červen

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

Nabídka přírodovědných výukových programů

24.09.2019


Nabídka VP z oblasti přírodovědy pro I. a II. stupeň ZŠ

Výukové programy jsou nedílnou součástí vzdělávacího procesu dětí. Pomáhají dětem doplnit a procvičit si již probrané učivo zážitkovou formou, která přispívá k udržitelnosti získaných informací daného tématu.
Výukové programy trvají přibližně dvě vyučovací hodiny a probíhají v prostorách a zahradě DDM ASTRA Zlín, Družstevní ulice 4513 na Jižních svazích.
 
 • Mravenčí království – program je určen pro I. stupeň. Seznamuje žáky s životem mravenců, jejich vlastnostmi a jak jsou v přírodě užiteční. VP je provázán pohybovými a tvořivými hry.
 
 • Tajemné bylinky – program je určen pro I. stupeň. Seznamuje žáky s léčivými rostlinami, jejich účinkem a využitím a významem v současném lékařství. Žáci zapojí všechny svoje smysly při poznávání bylinek a vyrobí si voňavý dárek.
 
 • Stromy a keře kolem nás – program je určen pro I. a II. stupeň.  Seznamuje žáky s nejznámějšími stromy a keři v lese, parku a zahradě. Žáci prozkoumají jednotlivé části, podle kterých se naučí stromy a keře rozpoznávat.
 
 • Dary lesa - program je určen pro I. a II. stupeň.  Seznamuje žáky, co všechno les ukrývá. Nejen stromy, ale i jejich plody, houby, jiné rostliny a živočichové jsou nedílnou součástí lesa. Ve tvořivé části si z darů lesa vyrobí něco pro potěšení.
 
 • Počasí a jeho předpovídání - Meteorologieprogram je určen pro I. a II. stupeň.  Jak se vůbec dá předpovídat počasí? Jaké přístroje k tomu potřebujeme? A jaká je pravděpodobnost předpovědi? To vše se dozvíte v našem VP zaměřeném na Meteorologii.
 
 • Elektroodpad – program je určen pro I. a II. stupeň.  Seznamuje žáky s recyklací elektroodpadu. Proč elektroodpad recyklovat a co vše se z něj dá znovu vyrobit a proč je pro nás recyklace elektroodpadu důležitá.
 
 • Teraristika – Hadi, želvy, krokodýli – program je určen pro I. a II. stupeň.  Výukový program je zaměřen na život plazů. Jak se chovají ve volné přírodě, ale zároveň jak je možné je pěstovat v teráriích. Díky naší „Malé ZOO“ mohou vidět ukázku různých živých exponátů.
 
 • Hlodavci – program je určen pro I. a II. stupeň.  Výukový program je zaměřen na hlodavce a jejich typické znaky. Kromě základních informací a zajímavostí si mohou některé hlodavce prohlédnout v „Malé ZOO“.
 
 • Terénní výukový program – program je určen pro I. a II. stupeň.  Tento dvouhodinový výukový program je zaměřen na meteorologii, hydrobiologii, pedologii, hydrologii – základní měření teploty, půdy a vzduchu a pozorování. Terénní výukové programy pro svou organizační náročnost provádíme pouze v měsíci dubnu.
   
Poplatek za VP je 25,- Kč/dítě. Při cestování lektorů mimo Zlín je zvýšen na 30,- Kč/1 dítě. Některé environmentální programy budou dotovány z projektu MMZ (bližší informace při objednání).

Nabídka ke stažení:

Zš Nabídka přírodovědných a ekologických 2019 - 2020.docx 

Kontakt pro přírodovědné programy:
Erika Nedomová, tel.: 608 995 520, e.nedomova@ddmastra.cz
Zuzana Lisá, tel.: 725 099 174, z.lisa@ddmastra.cz