Novinky

12.04.2019 VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Ve čtvrtek, 18. dubna, se kroužky realizované DDM Astra nekonají. Stejně tak o státních svátcích. 19.4. a 22.4. Na všechny se zase těšíme od úterka 23. dubna. Užijte si volné dny!

11.02.2019 HLEDÁME PEDAGOGA

Hledáme nového člena týmu na HPP s pedagogickým vzděláním min. 120 hodin, který se nebojí vyzkoušet nové věci a realizovat své nápady v aktivitách pro děti, mládež a celé rodiny. Bližší informace na i.vladikova@ddmastra.

Výtvarně a kreativně v Želechovicích

11.12.2018
VÝTVARNĚ A KREATIVNĚ V ŽELECHOVICÍCH

V pondělí, 10. prosince 2018, měla děvčata na výběr ze tří činností, každá stihla výrobky dva. Dvě slečny si nazdobily květináč, jedna se pustila do kreslení své oblíbené hračky.  Všechny tři si pak vyzkoušely zcela netradiční techniku - pyrografii. Tato technika využívá horké pájky, kterou se pálí obrázky do dřeva. My jsme využily vařechy, každá tvořílka ji věnovala svojí mamince. A jak nám to šlo? Vskutku báječně, přesvědčte se sami ve fotogalerii.

 

Celkem tři následující setkání jsme s dětmi věnovaly výrobě flitrových baněk a zvonků. Jsem překvapená, že aktivita slečny bavila natolik, že vymýšlely různé vzory a skládaly vedle sebe blyštivé flitry jeden k druhému. Výrobky byly moc krásné, určitě oživí i výdobu u každé z nich doma.

pondělí, 12. 11.,  jsme s děvčaty ve výtvarné a kreativní dílně v Želechovicích vyráběly vánoční ozdoby z flitrů, polystyrenových kuliček a spousty špendlíků. Děvčata práce bavila, byla trpělivá a pečlivá. Bohužel nám i přes pečlivé propočty špendlíky s ozdobnými hlavičkami došly, a proto zbyl čas i na hry, u kterých jsme se pěkně nasmály. :-)
Dnes jsme s děvčaty dodělávaly výrobky z minula, ale protože jsou Tvořilky nesmírně pečlivé a s výrobkem si hrají, nestihly jsme ho. Příští týden už budeme "finišovat" a začneme něco nového.

Dne 5. listopadu 2018 jsme se s dětmi malovali. A ne ledaco! Děti akrylovými a křídovými barvami malovaly na dřevěné svícny velikosti 15 x 15 cm. Po hodině a půl si každý účastník kroužku odnášel domů krásný výrobek.

 
V pondělí, 15. října 2018, jsme na zakladní škole v Želechovicích zahájili kroužek výtvarných a kreativních dílen. Přihlášené slečny byly velmi šikovné, a díky tomu si domů odnesly krásný výrobek - drátěný strom života s korálky.
Před podzimními prázdninami, v pondělí 22. října 2018, jsme malovali obraz. Děti měly možnost vyzkoušet si techniku malby na staré noviny, která je oblíbená především u pouličních malířů v přímořských oblastech. Zpočátku byly slečny nervózní, protože si obrázek ani podle předlohy neuměly představit, ale nakonec se všechno podařilo, jak mělo a děti si domů odnesly krásné výrobky. 


Iva Vladíková
lektorka výtvarně-tvořivého kroužku