15. celostátní přehlídka "Atakující obrazy"

15. celostátní přehlídka

15. celostátní přehlídka "Atakující obrazy"

21.10.2016

„Tvoříme pro radost“

V sobotu 15. 10. 2016 proběhla slavnostní vernisáž projektu 15. - té celostátní přehlídky výtvarných prací dětí a mládeže „Atakující obrazy“ do kterého jsme byli pozváni a zapojeni.
Do tohoto projektu jsme zahrnuli práce dětí z našich výtvarných a tvořivých kroužků.

S dětmi se stále učíme zajímavé výtvarné techniky, nebojíme se experimentovat a vítáme kombinované využití barev, lepidel, písků a dalších technik jako je enkaustika, linoryt či modelování z keramické hlíny.
Dětská fantazie je tolik inspirativní i pro nás dospělé, protože děti dokáží zpracování daného tématu povýšit a flexibilně dotvořit, velmi krásným a osobitým způsobem.

V našem výběru prací a artefaktů dětí v tomto projektu s názvem „Atakující obrazy“ se odehrávají různá témata, jako jsou například stromy, živly, zvířata, pohádkové bytosti, také mandaly a abstraktnější díla jako jsou krajinomalby přímo z plenéru, ale také studie řeky a následná stylizace vody technikou sprejování. Zdařilé jsou i artefakty z keramiky, nechť jsou to reliéfy či 3D objekty.

Umělecká díla dětí jsou pořízeny, také z našich celoročních výstav a letních příměstských táborů.

Nechť se Vám díla našich dětí líbí a inspirují Vás, tak jako nás.

Výstava potrvá do 30. 10. 2016 v prostorech Kovárny Viva a. s. v areálu Svit ve Zlíně.

Magdalena Vanďurková
Oddělení výtvarných a pohybových aktivit.
DDM Astra Zlín