Drakiáda 2017

Drakiáda 2017 - Centrální park na Jižních Svazích, Zlín

Ohlédnutí za dalším úspěšným ročníkem Drakiády, která proběhla 12. října 2017 v Centrálním parku na Jižních Svazích.
Tradiční podzimní pouštění vyrobených i zakoupených draků a dráčků. Soutěž v létání
a o nejsympatičtější výrobek draka.
Počasí bylo poměrně teplé, ale oblačné a málo větrné, což Drakiádě příliš nepřálo. Těm co draci nevzlétli si s draky alespoň „zalétali“.

Dosažení nejvyššší výšky letu
1. místo – drak Modrásek | Terezka Kovaříková (5 let)
2. místo – drak Honzík | Honzík Brucháček (5 let), Matýsek Brucháček (2 roky)
3. místo – drak Eliška | Nikol Macegová (9 let)

Nejsympatičtější a nejhezčí vyrobený drak
1. místo – drak Duhonka  | Terezka Kovaříková (5 let)
1. místo – drak Hurvínek | Natálka Kovaříková (7 let)
2. místo – drak Žluťásek | Martínek Javora (6 let)
3. místo – drak Honzík | Honzík Brucháček (5 let), Matýsek Brucháček (2 roky)

Další fotky z fotogalerie Drakiády 2017 najdete na Facebooku a nebo na Rajčeti.

Milan Rábek – vedoucí oddělení Sportu a turistiky | DDM ASTRA Zlín