Novinky

04.04.2021 HLEDÁME NOVÉHO KOLEGU DO TÝMU NA HPP

Podrobnosti najdete v sekci Pracovní nabídky / Interní pracovníci !

17.03.2021 Letní tábory

On line přihlašování na letní tábory najdete v sekci Tábory. V případě zhoršení epidemické situace a omezení činnosti organizace v době letních prázdnin bude platba za LT vracena zpět na ůčet ze kterého byla uhrazena.

05.03.2021 OMEZENÍ ČINNOSTI A INFORMACE O VRATKÁCH ŠKOLNÉHO

v souvislosti s epidemickou situací je i nadále zakázána osobní přítomnost účastníků na zájmovém vzdělávání. Více v reportážích.

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Výzva 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Čarodějnický lektvar

27.04.2021
AKTIVITA Č. 83
"ČARODĚJNICKÝ LEKTVAR"

Blíží se konec čtvrtého měsíce. Podle legend se vždy 30. dubna slétnou na vrcholcích hor čarodějnice... Jako čarodějnice se dřív označovaly ženy, které uměly využívat moc přírody, rozuměly bylinám, znaly všemožné druhy koření. Tyto báby kořenářky moc dobře věděly, které rostliny člověka uzdraví, anebo mu naopak přitíží. Dnes si připravíme svůj vlastní, domácí lektvar. Ten náš je zdraví prospěšný a navíc báječně chutná. Sirup z citronu a mladých kopřiv je bohatý na vitamíny, navíc kopřiva zajistí, že se z těla dostanou všechny škodliviny pryč. Sirup s jemnou chutí je skvělý do čaje nebo džbánu s vodou. Příprava i postup jsou jednoduché, video Vás provede krok za krokem.

Aktivita rozvíjí: dovednost pracovat podle návodu, schopnost pracovat s pracovními pomůckami, znalosti o přírodě a dále rozvíjí kompetenci k učení a pracovní kompetenci