Novinky

03.12.2020 ZAHÁJENÍ ČINNOSTI

na základě Usnesení vlády ze dne 30. listopadu 2020 č. 1263 a upřesňujících informací k provozu škol a školských zařízení z MŠMT otevíráme od 7.12. většinu kroužků. Informace v sekci reportáže.

25.11.2020 Doučování na celostátním portálu Mitkamjit

Připojte se na portál www.mitkamjit.cz, najdete zde nápady, inspiraci, cvičení, hry, tvoření a nově také doučování

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Vlčí mák

11.11.2020
AKTIVITA Č. 51
"VLČÍ MÁK"

Jedenáctý listopad je symbolikou pro:

  • svatého Martina, který podle pranostiky přijíždí na bílém koni a přináší sníh
  • den válečných veteránů
Den válečných veteránů připadá právě na dnešek. Málokdo ví, že symbolem veteránů se stal květ vlčího máku. Tato symbolika vychází z básně "Na flanderských polích", kterou složil kanadský chirurg, jež sloužil na západní frontě nedaleko belgického města Ypres.Báseň si můžete přečíst pod odkazem. Jako první tento symbol pro padlé vojáky z 1. světové války použila americká profesorka a humanistka Moina Michaelová.  

V den válečných veteránů si lidé připínají na své oblečení vlčí mák, jehož koupí přispívají na
dobročinné účely. Díky současné situaci není možné sponu zakoupit, a proto si ji dnes společně vyrobíme. Zhlédněte video postup a pusťte se do toho.

Získané kompetence, rozvíjené dovednosti: kompetence k učení, kulturní kompetence, kompetence pracovní