Novinky

02.10.2020 Omezení provozu DDM

Nařízením Krajské hygienické stanice se v termínu od 5. do 18. října zakazuje přítomnost účastníků zájmového vzdělávání v DDM. Nařízení Vlády ČR toto nařízení dále prodlužuje do 1. listopadu 2020.

22.09.2020 HLEDÁME ŠKOLNÍHO ASISTENTA

Hledáme pedagoga na pozici školního asistenta. DPČ úvazek 0,50 od 10/2020 - 01/2021, Více informací v sekci ,,Pracovní nabídky"

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Růstová stádia dýně

15.10.2020
AKTIVITA Č. 40
"RŮSTOVÁ STÁDIA DÝNĚ"

Venku prší, prší a ty nevíš co doma vyrábět? Jestli tě nebaví jen tak malovat, ale chceš se u tvoření něco i dozvědět, tak následující video
je přímo pro tebe.

Připravili jsme si video s jednoduchým schématem růstového stádia dýně, díky kterému budete moct přemýšlet, jak dlouho trvá, než ze semínka vyroste velká dýně, kterou můžeme dále zpracovávat.

Na tvoření budeš potřebovat tvrdší papír (je lepší a déle ti vydrží), pastelky, černý fix a nůžky. Než začneš tvořit, zjisti si jaké má dýně růstová stádia. Budeš to potřebovat k tvoření. Pusť si video a jdeme na to.

Tak co povedlo se? A jakou dýni jste si vytvořili? Ptáme se, protože existuje mnoho druhů dýní od okrasných dýněček až po menší i větší jedlé, jako jsou dýně Hokkaido, Muškátová či Máslová.

Zkus si zjistit, jaké další druhy dýní existují a co se dá z této krásné suroviny dělat, kromě polévky, či Halloweenské dekorace.

PS: Tím to způsobem si můžeš vyrobit růstová stádia jakékoliv rostliny, ale také vývojová stádia živočichů.

Tým DDM Astra

 
Aktivita rozvíjí přirodovědnou gramotnost, čtenářskou gramotnost, jemnou motoriku, kompetenci k učení a trénuje, jak postupovat podle daného návodu.