Novinky

02.10.2020 Omezení provozu DDM

Nařízením Krajské hygienické stanice se v termínu od 5. do 18. října zakazuje přítomnost účastníků zájmového vzdělávání v DDM. Nařízení Vlády ČR toto nařízení dále prodlužuje do 1. listopadu 2020.

22.09.2020 HLEDÁME ŠKOLNÍHO ASISTENTA

Hledáme pedagoga na pozici školního asistenta. DPČ úvazek 0,50 od 10/2020 - 01/2021, Více informací v sekci ,,Pracovní nabídky"

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Jedeme on-line!

14.10.2020

Kolega Marian Greš skvěle vystihl aktuální situaci svým sloganem
"Naše on-line kroužky jsou bez roušky!". A v tu chvíli jsme hned věděli, kam směřovat. Pozastavení naší činnosti kroužků se nám úplně nelíbilo, rozhodli jsme se jen nesedět.

Začali jsme promýšlet, které kroužky lze převést do online výuky i jak nastartovat program "zažeň nudu".
Cíl byl jasný, chceme zachovat aspoň určitým způsobem kontakt s našimi dětmi.

Online výuka není zcela jednoduchá, ale uvědomujeme si, jak jsou zájmy dětí důležité pro odreagování a psychickou pohodu.
Nesmíme zapomínat, že koníčky mají v životě důležité funkcí jako je například rozvojová funkce, pod kterou se skrývá například rozvoj schopností a dovedností, dále také preventivní funkci, kde si můžeme představit např. vedení dětí k zájmu o nějakou oblast, pozitivní příklad pedagoga či posilování sebevědomí a sebeuvědomění. 

Zatím se nám online výuka daří! Děti i lektoři si online kroužky nejen užívají, ale také si zlepšují náladu a chvíli zapomenou na aktuální situaci, která dopadá na myšlení každého z nás. 

Doufáme, že se situace bude brzy zlepšovat a těšíme se na osobní setkání v kroužcích. 
Jsme v tom společně! 

za tým lektorů Zuzana Lisá