Novinky

02.10.2020 Omezení provozu DDM

Nařízením Krajské hygienické stanice se v termínu od 5. do 18. října zakazuje přítomnost účastníků zájmového vzdělávání v DDM. Nařízení Vlády ČR toto nařízení dále prodlužuje do 1. listopadu 2020.

22.09.2020 HLEDÁME ŠKOLNÍHO ASISTENTA

Hledáme pedagoga na pozici školního asistenta. DPČ úvazek 0,50 od 10/2020 - 01/2021, Více informací v sekci ,,Pracovní nabídky"

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

VIII. ročník Přehlídky technické tvořivosti mládeže

25.09.2020

Letošní Přehlídku technické tvořivosti mládeže jsme zakončili v pátek 14.9.2020 slavnostním vyhlášením těch nejlepších. Do krásných industriálních prostor 14/15 Baťa Institut dorazilo zhruba padesát příznivců této tradiční soutěže. Mladé modeláře či techniky doprovázeli rodinní příslušníci a přátelé. Mnozí z nich měli první možnost prohlédnout si celou expozici, případně zkušeným okem ohodnotit konkurenční modely. Po krátkém úvodním slovu paní ředitelky Ivany Vladíkové, bylo načase přistoupit k samotnému ceremoniálu. Toho se ujal vedoucí oddělení techniky a světový šampion v raketovém modelářství Ing. Marián Greš. Hodnoceno bylo celkem sedm kategorií ve dvou věkových skupinách. Z pohledu tříčlenné odborné poroty se úroveň modelů a výrobků v některých ohledech zřetelně zvyšuje. Jinde zůstává stejná. Je třeba zmínit, že letos výkon soutěžících ovlivnila také „covidová pauza“, po kterou děti nemohly využívat společné prostory perfektně vybavených dílen. Některé modely tak nestihly dokončit.
Tradičně se vyhlašovala také Cena diváka, do níž se zapojilo celkem 307 příznivců technické tvořivosti. Přičemž sedmidenní výstavu navštívilo bezmála 350 dětí a dospěláků. Nádherná čísla.
Zvuky hlasitého potlesku v přízemí patnácté budovy již dávno dozněly a my bychom ještě jednou rádi poděkovali Vám všem, kteří jste se zapojili do samotné soutěže, ale i do organizace celé akce.
Milí kamarádi, tak trochu tajně doufáme, že se co nejdříve vrhnete do další náročné několika měsíční práce. Jen tak se stanete součástí příštího devatenáctého ročníku Přehlídky technické tvořivosti. Držíme pěsti a těšíme se.
Marcela Obručová - DDM Astra Zlín