Novinky

16.09.2020 Potvrzení o zaplacení

Vážení rodiče, pokud jste zájmový kroužek uhradili převodem, potvrzení o zaplacení pro pojišťovnu Vám vydá paní účetní na emailu d.nesrstova@ddmastra.cz

10.09.2020 HLEDÁME ŠKOLNÍHO ASISTENTA

Hledáme pedagoga na pozici školního asistenta. DPČ úvazek 0,50 od 10/2020 - 01/2021, Více informací v sekci ,,Pracovní nabídky"

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

03.06.2020 Aktualizované informace ke kroužkům květen - červen

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

Miniškolka

01.09.2020
MINIŠKOLKA

V posledním červencovém týdnu probíhal v DDM Astra na Tyršově nábřeží příměstský tábor věnovaný dětem předškolního věku. Dvanácti předškolákům ve věku od čtyř do šesti let se věnovaly dvě lektorky a o zábavu nebyla nouze.
Každé ráno na děti čekaly připravené omalovánky, hry podporující jemnou motoriku, prelogické myšlení, představivost a spolupráci, kromě her a omalovánek byly také pro děti nachystané grafomotorické sešity, ve kterých mohly trénovat koordinaci oka a ruky a správný úchop tužky. Hry se během týdne měnily, aby dětem nezevšedněly.

Každé ráno se malý předškoláci protáhly, během malé rozcvičky, do kterých byly zapojeny i prvky jógy. Aby si děti mohly některé jógové cviky zacvičit i doma dostaly omalovánku s daným cvikem, kterou si vždy vymalovaly a potom si ji mohly vzít domů.

V úterý nás přijel navštívit nafukovací stan s tématem – planetárium a děti se „přenesly do vesmíru“ a celý den se nesl v tomto duchu, kdy i odpoledne děti vyráběly vesmírné výrobky.

Ve středu se děti s lektorkami schladily, během pohádky Tlapková patrola a co by to bylo za kino, kdyby si děti neužily i popcon. I odpoledne proběhlo zchlazení, ale jiné než tomu bylo v kině. Na děti čekalo odpolední vodní dovádění na zahradě. Čekala na ně vodní skluzavka a vodní střičky.

Ve čtvrtek se děti s lektorkami vydaly na menší túru. Trolejbusem vyjely do Jaroslavic na točnu a odtud se vydaly na krásnou vycházku. Na louce s nádherným výhledem posvačily, zahrály hry a pokračovaly dál v putování. Zahrály si hru na dinosauří stezku, kde vedou vedle sebe dvě cesty a úkolem dětí je jít po jedné co nejvíce potichu a představovat si že vedle po druhé cestě kráčejí dinosauři a to vše probíhalo za zvuků dinosaurů. Odpoledne proběhlo oblíbené tvoření a hry.

Ani jsme se nenadály a už byl pátek. Dopoledne bylo věnováno tvoření s tématem z minulého dne a to dinosauři. Děti si vyzkoušely vyrobit svou vlastní fosilii a to za pomoci plastelíny a malých figurek dinosaurů a také si vyrobily jedno většího dinosaura, kterého si mohou doma pověsit třeba na okno.
Nechybělo ani grafomotorické cvičení také tematické dinosauří a druhé mořské, když máme ty prázdniny.
Aby dětem nebylo smutno, že už tábor končí, uspořádaly lektorky pro děti venkovní party. Každý dostal zmrzlinu, bouchly také rychlé špunty, předaly dětem diplomy a balíčky. Děti si naposledy zahrály na táboře hry, na kterých si procvičily hrubou motoriku, postřeh, ale i orientaci v prostoru.
 
Helena Doleželová
DDM Astra
Více fotografií naleznete ve fotogalerii - http://www.ddmastra.cz/fotogalerie/468-2020-07-lt-miniskolka