Novinky

16.09.2020 Potvrzení o zaplacení

Vážení rodiče, pokud jste zájmový kroužek uhradili převodem, potvrzení o zaplacení pro pojišťovnu Vám vydá paní účetní na emailu d.nesrstova@ddmastra.cz

10.09.2020 HLEDÁME ŠKOLNÍHO ASISTENTA

Hledáme pedagoga na pozici školního asistenta. DPČ úvazek 0,50 od 10/2020 - 01/2021, Více informací v sekci ,,Pracovní nabídky"

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

03.06.2020 Aktualizované informace ke kroužkům květen - červen

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

Záchranář II.

01.09.2020

ZÁCHRANÁŘ II.

Druhý turnus tradičního a mezi dětmi velmi oblíbený tábor zaměřený na první pomoc probíhal na ulici Osvoboditelů v prvním srpnovém týdnu od 3. do 7. 8. Na táboře se sešlo celkem 20 mladých záchranářů v rozptylu od 1. do 9. třídy základní školy. Šikovné lektorky si s programem hravě poradily a dokázaly upoutat, jak mladší, tak i starší táborníky. Sešla se skvělá parta mladých záchranářů, kteří i když se viděli poprvé až na táboře, dokázali během týdne krásně spolupracovat, jak v týmech tak všichni dohromady při řešení záludných úkolů i her, které pro ně lektorky připravily. Díky tomu si všichni mohli užít krásný týden plný poznání, her, zábavy a také navazování nových přátelství.

Co všechno jsme v týdnu zažili?
Naučili jsme se základy první pomoci pod dohledem zdravotní sestry Nikoli. Seznámili jsme se složkami IZS. Kromě seznamování s IZS se děti dozvěděly, jak si správně sbalit krosnu na túru, na co slouží KPZ, jaké máme topografické značky.

Výšlap na stezku zdraví nám bohužel tento týden kvůli počasí nevyšel, ale užili jsme si sportovní dopoledne v tělocvičně, při kterém jsme si všichni potrénovali kondici.

Kromě zajímavých informací, o které nebylo na tomto táboře nouze, jsme si vyrobili látkové i papírové týmové vlajky, krásné letní látkové tašky. Také jsme zažili takové trochu jiné „tvoření“. Mladí záchranáři si vyzkoušeli namaskovat zranění, které následně zkoušeli ošetřit. A jak se jim to povedlo? Můžete se podívat do fotogalerie ;) .

Novinkou v letošním roce bylo přespání na hasičské stanici dobrovolných hasičů v Lípě, kde si děti užili spousty legrace a odnesli si určitě spoustu zážitků. Měli jsme v Lípě také besedu s paní Hanou Váňovou, která děti seznámila s tématem diabetu a jak se s tou to nemocí vlastně žije.

Děti si také užily večerní vycházku směrem k lesu, kde proběhla noční bojovka. Ačkoliv se zezačátku táborníci trochu báli, po chvíli se otrkali a noční bojovku si všichni užili a dali do hry ze sebe maximum.

Poslední den tábora jsme strávili také v Lípě, kde jsme s mladými záchranáři nocovali a proběhla zde i závěrečná týmová hra ve které si táborníci mohli odzkoušet vše, co se během celého týdne dozvěděli a i něco navíc jako třeba střelba na terč ze vzduchovky.
Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků celotáborové hry a ukončili jsme vše výborným obědem a dezertem.
Rádi bychom ze srdce poděkovali všem, kteří se na táboře podíleli, ať už věnováním svého volného času, či materiálem, obci Lípě a dobrovolnému hasičskému sboru Lípa za možnost přespání v hasičské stanici a propůjčení hřiště na závěrečnou hru.

A také děkujeme za krásné reakce dětí jako „tohle je můj nejlepší den v životě“, „to je parádní tábor“, ale také krásné zpětné vazby od rodičů, že naši práci děláme dobře.

DĚKUJEME, BEZ VÁS BY TENTO TÁBOR NEMOHL BÝT!

Za tým lektorů, Helena Doleželová

Více fotografií naleznete ve fotogalerii - http://www.ddmastra.cz/fotogalerie/467-2020-08-lt-zachranar-ii