Novinky

31.07.2020 Přihlašování do kroužků na školní rok 2020/2021

Přihlašování na našich stránkách bylo spuštěno od 31.7.2020 Sledujte naše novinky a zůstaňte s námi, jsme tu pro Vás!

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

03.06.2020 Aktualizované informace ke kroužkům květen - červen

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

Prázdninový výjezd mladých rybářů

13.07.2020
PRÁZDNINOVÝ VÝJEZD MLADÝCH RYBÁŘŮ

První tři prázdninové dny probíhal u rybníka Argalaška ve Hvozdné prázdninový výjezd mladých rybářů a rybářek, kterého se zúčastnilo celkem 11 dětí. Dětem se věnovali tři lektoři.
V průběhu středy, čtvrtka a pátka měly děti možnost vyzkoušet si práci s rybářským nářadím, zdokonalovat se ve svém koníčku. Pro mnoho účastníků akce bylo důležité učit se rybářské rutině, tedy postupu, co dělat, když přijdu na místo ověšený věcmi – rozložit židličku, zabodnout vidlice, připravit prut s návnadami a nástrahami, nahodit, nachystat si podložku a kyblík s vodou, metr.
Úlovky, které děti vytáhly z vody, si nenechaly. Ba naopak. Rybu prohlédly, pokud měla ranku nebo oděrku, ošetřily ji desinfekcí, vyfotily se s ní a vrátily zpět vodě. Většinou s prosbou: „Pošli děděčka.“
Aby nám neztuhly nohy, probíhala pravidelná rozcvička nebo se hrály hry. V době deštivých přeháněk jsme zkoušeli rybářský kvíz a rybářskou poznávačku, využili jsme i skvělou stolní hru Rybník.
Děkujeme všem účastníkům akce a dík patří i Mysliveckému spolku Vrchovina ve Hvozdné a panu Gavendovi za spolupráci.
 
Iva Vladíková,
tým lektorů Obručová, Kutra