31.07.2020 Přihlašování do kroužků na školní rok 2020/2021

Přihlašování na našich stránkách bylo spuštěno od 31.7.2020 Sledujte naše novinky a zůstaňte s námi, jsme tu pro Vás!

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

03.06.2020 Aktualizované informace ke kroužkům květen - červen

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

Hratkobraní s piknikem v parku

30.06.2020

HRÁTKOBRANÍ S PIKNIKEM V PARKU

V pátek 26. 6. 2020 proběhl první ročník Hrátkobraní s piknikem v parku. Celá akce probíhala v parku Komenského ve Zlíně. Celou akcí se nesla klidná a pohodová atmosféra a díky ní si návštěvníci mohli v klidu užít svůj donesený piknik nebo dobroty koupené přímo v parku.

Pro návštěvníky bylo připraveno 7 stanovišť s různou tématikou, u kterých rozproudili jak své tělo tak svou "hlavu".
Prvními nachystanými stanovišti byli pohybové stanoviště, kde mohli návštěvníci zdokonalovat svou jemnou i hrubou motoriku, ale také logické myšlení a rytmus. Tyto stanoviště byly nazvány jako – Trampolínky, Chůdy a házedla a Opičí dráha. Díky těmto stanovištím se účastníkům rozproudilo a aktivizovalo celé tělo.

Další stanoviště byli zaměřené na podporu logického myšlení, kde si účastníci mohli zahrát Maxi piškvorky, které byly tvořeny z přírodnin, velké Člověče nezlob se!, domino a také šachy. Na ty, kteří došli sami a neměli „parťáka“ čekal na stanovišti zkušený šachista, který si rád dal šachovou partii a také slečny, které si s nimi rády  všechny hry zahrály.

Další dvě stanoviště byly věnované environmentální tematice. První stanoviště bylo nazváno Přírodověda a účastnici se zde mohli dozvědět zajímavosti o našich stromech a lučních květinách, zahrát si zde mohli velké ptačí a hmyzí pexeso a tím potrénovat názvy živočichů a upevnit je díky obrázkům. Druhé stanoviště neslo název Svět kolem nás a bylo zaměřené na třídění odpadu. Na účastníky zde čekalo vyobrazení hor a rybníka a také bohužel hodně odpadu. Jejich úkolem bylo odpad správně roztřídit do připravených košů. Všem se to vždy krásně povedlo.

Poslední stanoviště mělo v sobě logické myšlení, pohyb, ale také podporovalo kreativitu a představivost. Toto stanoviště bylo nazváno Hod vlaštovkou a účastníci se zde naučili skládat vlaštovky, měli možnost si ji výtvarně nazdobit a následně zkusit svou zručnost a také zda vlaštovku zkonstruovali natolik dobře, aby jim dobře létala na připraveném tematickém házedle.

Účastníci mohli procházet jednotlivé stanoviště dle vlastního uvážení a to i několikrát.

Příjemným zpestřením celé akce byly vystoupení tanečních a pohybových skupin DDM Astry. Návštěvníci se mohli podívat na vystoupení  Trampolínek I., II., III., Mini mažoretek, Mažoretek, Bilberries přípravky, Bilberries mladších a starších, Bilberries Gang a Aerobiku s Klárkou. Děkujeme všem vystupujícím a trenérkám za krásné zpestření odpoledne.

Všem účastníkům, vystupujícím a také pořadatelům děkujeme za krásné, příjemně strávené odpoledne a navození příjemné předprázdninové atmosféry.

Helena Doleželová

DDM Astra, Zlín