Novinky

03.12.2020 ZAHÁJENÍ ČINNOSTI

na základě Usnesení vlády ze dne 30. listopadu 2020 č. 1263 a upřesňujících informací k provozu škol a školských zařízení z MŠMT otevíráme od 7.12. většinu kroužků. Informace v sekci reportáže.

25.11.2020 Doučování na celostátním portálu Mitkamjit

Připojte se na portál www.mitkamjit.cz, najdete zde nápady, inspiraci, cvičení, hry, tvoření a nově také doučování

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Kamínku vyprávěj

15.06.2020


ÚKOL Č. 35
KAMÍNKU VYPRÁVĚJ

Nevíš jakou hru si zahrát pod stanem, u rybníka nebo jen tak doma na zahradě? Nezoufej, s naší hrou Kamínku vyprávěj... se určitě nudit nebudeš ty ani tvoji kamarádi.
Tak jdeme na to! Budeš potřebovat kamínky různých velikostí, barvy (my použili acryllové), štětce, kalíšek na vodu, případně centropen na detaily, látkový pytlík/malou látkovou tašku, barvy na textil.

POSTUP: Vezmi si kamínek a natři ho barvou, jakou chceš. Klidně můžeš udělat každý kamínek jiný nebo všechny stejné. Kamínky můžeš také natřít z obou stran. Jakmile budeš mít natřeno, nechej kamínky uschnout a mezi tím si vymysli motiv. Až budou plochy suché, namaluj na ně různé obrázky - věci, osoby, zvířata. Fantazii se meze nekladou. Nechej opět uschnout a mezitím si vyzdob tašku/pytlík na uschování kamínků.
JAK HRÁT: Vytáhni kamínek z pytlíku, podívej se na motiv a začni vyprávět svůj příběh. Až nebudeš mít nápad, vytáhne kamínek další hráč, který pokračuje v příběhu.

Získané dovednosti, kompetence: kompetence k učení, komunikativní kompetence, kompetence sociální a personální, kompetence pracovní;
Aktivitou se rozvíjí kreativita, fantazie, grafomotorika.

Příjemnou zábavu u tvoření ale i vyprávění přeje DDM ASTRA Zlín.