Novinky

19.01.2021 Informace k jarním i letním prázdninovým akcím

Nabídku aktivit a přihlašování na jarní prázdniny, zveřejníme poslední týden v lednu. Nabídku příměstských táborů v době letních prázdnin zveřejníme v únoru a přihlašování bude spuštěno nejpozději k 1.3.2020. Sledujte i nadále informace na našich stránkách.

11.01.2021 OMEZENÍ ČINNOSTI A INFORMACE O VRATKÁCH ŠKOLNÉHO

na základě Usnesení vlády je i nadále zakázána osobní přítomnost účastníků na zájmovém vzdělávání. Informace v sekci reportáže.

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Jak vzniká program Zažeň nudu?

19.05.2020

 

PRACOVNÍCI ASTRY NELENÍ, STALI SE Z NICH YOUTUBEŘI

 

Věděli jsme, že je nezbytné kromě zábavného a kreativního programu Zažeň nudu tvořit dál, nabízet dětem aspoň část toho, na co jsou zvyklí, co mají rádi a na co se k nám těší. Zvolili jsme proto komunikaci s účastníky kroužků prostřednictvím oblíbené a rozšířené sociální sítě YouTube.

Nenechte se mýlit, stoupnout si před kameru a mluvit nebo cvičit před objektivem není vůbec lehké. Člověk si musí být hodně jistý svým projevem nebo tím, co chce předvést. Zpočátku se styděla spousta z nás, ale stejně jako na současnou situaci, zvykli jsme si i na kameru. Občas se tak z některé kanceláře nebo zahrady stane malé natáčecí studio. 

Pracujeme s tou technikou, kterou máme k dispozici a situace nás nutí postupovat dopředu mílovými kroky. Hledáme nové programy na zpracovávání videa, hlasu, fotek. Dnes už umí zpracovat základní video celý náš tým. Ve fotogalerii se můžete podívat na střípky z toho, jak probíhá příprava aktivit na natáčení. Všechno samozřejmě bezpečně a s maximální opatrností vůči situaci.

Abychom dokázali pokrýt tak široké spektrum činností (v průběhu roku nabízíme na 200 zájmových kroužků z různých oborů), přispěchali nám na pomoc někteří externí pracovníci, za což jim patří velký dík. Někteří z nich vedou své lekce online přes Skype, jiní pro své svěřence natočili video na náš kanál.

V tuto chvíli náš YouTube kanál nabízí skoro 80 videí plných tance, pohybu, tvoření, techniky, výtvarky, aktivit pro předškoláky, zdravovědy, vaření, angličtiny, chovatelství, rybaření a zahrnuje i tipy na výlet do přírody. Videa přidáváme téměř každý den. Někdy jen jedno, jindy hned několik naráz. Pokud na našem kanále nenajdete kroužek, který vás zajímá, rádi vás uvítáme na celorepublikovém serveru domů dětí a mládeže. Portál, do kterého se zapojila většina SVČ a DDM z celé republiky, se snaží online formou dětem nahradit to, co jim chybí. Na Mitkamjit můžete najít širokou škálu aktivit od lektorů napříč celou republikou.

Dejte nám vědět, jak se Vám naše práce líbí, třeba na email pedagoga, kterého poznáte nebo na ddmastra@ddmastra.cz

Za tým pracovníků Iva Vladíková


https://www.youtube.com/channel/UCNYUxmntaW_1A5fsS1EhQiA/videos?view=0&sort=p&flow=grid&view_as=subscriber