Novinky

19.01.2021 Informace k jarním i letním prázdninovým akcím

Nabídku aktivit a přihlašování na jarní prázdniny, zveřejníme poslední týden v lednu. Nabídku příměstských táborů v době letních prázdnin zveřejníme v únoru a přihlašování bude spuštěno nejpozději k 1.3.2020. Sledujte i nadále informace na našich stránkách.

11.01.2021 OMEZENÍ ČINNOSTI A INFORMACE O VRATKÁCH ŠKOLNÉHO

na základě Usnesení vlády je i nadále zakázána osobní přítomnost účastníků na zájmovém vzdělávání. Informace v sekci reportáže.

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Stativ z kartonu

15.05.2020


ÚKOL Č. 26
"STATIV Z KARTONU"


"DODO a USISA - moji věrní přátelé z dob dětství. Jsem již postarší člověk a tak pamatuji, když si za socialismu musel člověk nakoupené věci doma dodělat, aby fungovaly (DODO - doma dodělat) a nebo si je vyrobit, protože nebyly k dostání (USISA - udělej si sám).
Dnes se častěji používá anglická zkratka DIY (do it yourself, tedy vyrob si sám). Představte si, že doma nemáte skutečně nic, kromě kartonu, pár gumiček, nože. A musíte vymyslet, jak vyrobit stativ na mobil/kompaktní foťák. Já jsem to zkusil. Zkuste to také a nebo ještě lépe, vymyslete svoji variantu!

Zapojte mozek, šikovné ruce a kreativitu. Rozvíjejte s námi pracovní kompetence. A nezapomeňte nám dát vědět, jak se Vám dařilo.

 

Stativ z kartonu

  • 0:40 - řežeme karton

  • 1:14 - rýhování

  • 2:00 - dírky na gumičky

  • 2:40 - příprava gumiček k upnutí

  • 3:20 - provlečení gumiček

  • 4:32 - připraveno na vložení mobilu

  • 4:55 - vložení gumiček, které připnou mobil k tubě

  • 6:40 - upnutí na tubu

  • Pomůcky: mobil, 10 gumiček (použil jsem ze svazků lahůdkové cibule), pravítko, karton cca 20x11cm, nůž, nůžky s ostrým koncem, rovnou podložku proti prořezání (karton, výkresy, atp.)

Výzva: jak to šlo Vám?

 S tubami, gumičkami (pevnými), šňůrou a trochou fantazie si můžete vytvořit i další varianty stativu.

Jirka - oddělení PVA , email: nevrivy008@gmail.com

https://www.youtube.com/watch?v=Bw6D1NIEqiQ&feature=youtu.be