Novinky

19.01.2021 Informace k jarním i letním prázdninovým akcím

Nabídku aktivit a přihlašování na jarní prázdniny, zveřejníme poslední týden v lednu. Nabídku příměstských táborů v době letních prázdnin zveřejníme v únoru a přihlašování bude spuštěno nejpozději k 1.3.2020. Sledujte i nadále informace na našich stránkách.

11.01.2021 OMEZENÍ ČINNOSTI A INFORMACE O VRATKÁCH ŠKOLNÉHO

na základě Usnesení vlády je i nadále zakázána osobní přítomnost účastníků na zájmovém vzdělávání. Informace v sekci reportáže.

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

Zelený dárek

06.05.2020
ÚKOL Č. 24
"ZELENÝ DÁREK KE DNI MATEK - ZENOVÁ ZAHRÁDKA"

Blíží se DEN MATEK. V rámci tohoto dne se vzdává pocta matkám a mateřství. Den matek vychází z různých tradic a slaví se na mnoha místech po celém světě. Jindy ve Velké Británii, jindy v zemích arabských. V České republice se Den matek slaví podle západního, amerického vzoru. Vychází na druhou květnovou neděli a v rámci tohoto dne je zvykem, že děti dávají svým matkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.
V našich zemích se Den matek začal slavit v roce 1923. Jeho velkým propagátorem byla Alice Masaryková. Po 2. světové válce byl částečně vytlačen Mezinárodním dnem žen (MDŽ), ale po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. Mezinárodní den žen byl slaven v mnoha státech, některé tento den sloučily společně se Dnem matek do jednoho.

Děti, vyrobte s námi krásný dárek pro Vaši maminku a třeba i babičku. Náš dárek je milý, kouzelný, zelený a hlavně živý. Radost tak bude dělat celé domácnosti. Návod, jak postupovat, najdeš v přiloženém videu.

Nezapomeňte, že kromě potěšení z dárku rozvíjíte také kreativitu, fantazii, kompetence k učení, pracovní kompetence a především a hlavně - utužujete vztahy v rodině.