Novinky

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

25.05.2020 OD PONDĚLÍ 11.5. JEDEME !!

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Zelený dárek

06.05.2020
ÚKOL Č. 24
"ZELENÝ DÁREK KE DNI MATEK - ZENOVÁ ZAHRÁDKA"

Blíží se DEN MATEK. V rámci tohoto dne se vzdává pocta matkám a mateřství. Den matek vychází z různých tradic a slaví se na mnoha místech po celém světě. Jindy ve Velké Británii, jindy v zemích arabských. V České republice se Den matek slaví podle západního, amerického vzoru. Vychází na druhou květnovou neděli a v rámci tohoto dne je zvykem, že děti dávají svým matkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.
V našich zemích se Den matek začal slavit v roce 1923. Jeho velkým propagátorem byla Alice Masaryková. Po 2. světové válce byl částečně vytlačen Mezinárodním dnem žen (MDŽ), ale po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. Mezinárodní den žen byl slaven v mnoha státech, některé tento den sloučily společně se Dnem matek do jednoho.

Děti, vyrobte s námi krásný dárek pro Vaši maminku a třeba i babičku. Náš dárek je milý, kouzelný, zelený a hlavně živý. Radost tak bude dělat celé domácnosti. Návod, jak postupovat, najdeš v přiloženém videu.