Novinky

10.03.2020 Mimořádné opatření!

S ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR tímto sdělujeme, že veškerá činnost DDM (kroužky, akce, soustředění...) je od středy 11.3. 2020 do odvolání přerušena.

01.03.2020 Vyhodnocení literární soutěže

Vážení rodiče, vážené paní učitelky, děkujeme za Vaše příspěvky do literární soutěže. Vzhledem k tomu, kolik prací se sešlo, usilovně pracujeme na jejich vyhodnocení. Jakmile budou práce vyhodnoceny, oslovíme všechny účastníky emaily. Děkujeme za pochopení.

28.02.2020 Základní hygienické návyky

V souvislosti s výskytem respiračních onemocnění si společně s námi připomeňte v sekci "O nás - dokumenty" základní hygienické postupy, které pomáhají předcházet virovým onemocněním.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Dnes zahradníkem

25.03.2020
AKTIVITA Č. 4
"Dnes zahradníkem"

Spolu s jarem se vše v přírodě probouzí k životu. Proto je jaro tou správnou dobou, kdy i ty máš možnost přivést na svět nějakou rostlinku. Tvým úkolem bude postarat se o semínko tak, aby ti vyklíčilo. Klíčky některých semen jsou vhodným doplňkem do různých salátů a pomazánek. Větší klíčky ti poslouží k jarní či velikonoční výzdobě.

Jak na to?
1. Protože nám obchody se semeny uzavřeli, zeptej se maminky, co má ve spíži nebo v kuchyni. Najít tam můžeš hrách, fazole, čočku, cizrnu nebo jiné luštěniny. Pozor - rýže a kolínka neklíčí :-).
2. Vybranou luštěninu dej do nádobky s vodou a nechej přes noc odstát. Luštěnina by měla být zcela ponořená.
3. Připrav si plochou misku, vatu a vodu.
4. Do misky dej vatu, přilej vodu tak, aby byla vata úplně nasátá a naskládej na ni luštěninu.
5. Misku dej k oknu a každý den dolívej vodu, aby vata nevyschla.
6. Pozoruj každý den, co se bude dít. Tvé pozorování můžeš denně zaznamenat fotografií.
7. Vyklíčená semena vyfoť a pošli emailem na e.nedomova@ddmastra.cz