Novinky

10.03.2020 Mimořádné opatření!

S ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR tímto sdělujeme, že veškerá činnost DDM (kroužky, akce, soustředění...) je od středy 11.3. 2020 do odvolání přerušena.

01.03.2020 Vyhodnocení literární soutěže

Vážení rodiče, vážené paní učitelky, děkujeme za Vaše příspěvky do literární soutěže. Vzhledem k tomu, kolik prací se sešlo, usilovně pracujeme na jejich vyhodnocení. Jakmile budou práce vyhodnoceny, oslovíme všechny účastníky emaily. Děkujeme za pochopení.

28.02.2020 Základní hygienické návyky

V souvislosti s výskytem respiračních onemocnění si společně s námi připomeňte v sekci "O nás - dokumenty" základní hygienické postupy, které pomáhají předcházet virovým onemocněním.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Tvořivá dílna v MŠ Bratřejov

12.03.2020 Tvořivá dílna v mateřské škole Bratřejov


Ve čtvrtek 12. března jsme se opět vydali do nedalekého Bratřejova do mateřské školy, kde jsme si s dětmi ve věkově heterogenní třídě užili krásné jarní dopoledne.
 
Celé dopoledne se neslo v jarním předvelikonočním duchu a proč tak brzo? Protože děti si s námi vytvořily krásné velikonoční dekorace a ne jen tak obyčejné. Děti si vytvořily pod vedením lektorek krásné velikonoční kuřátka a slepičky, které teď u nás na domečku DDM Astry odpočívají a schnou, abychom jim je mohli vypálit a do Velikonoc zase dovézt.
Úsměvy dětí, ale i překvapení, když zabořily ručičky do hlíny, byl krásným důkazem toho, jak je celá aktivita bavila a jak si to užívaly.
 
Dopoledne v MŠ Bratřejov si užili jak děti, tak lektorky i paní učitelka.
Děkujeme za pozvání a krásně strávené dopoledne plného smíchu a zábavy. Budeme se těšit zase příště!
 
Helena Doleželová