Novinky

10.03.2020 Mimořádné opatření!

S ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR tímto sdělujeme, že veškerá činnost DDM (kroužky, akce, soustředění...) je od středy 11.3. 2020 do odvolání přerušena.

01.03.2020 Vyhodnocení literární soutěže

Vážení rodiče, vážené paní učitelky, děkujeme za Vaše příspěvky do literární soutěže. Vzhledem k tomu, kolik prací se sešlo, usilovně pracujeme na jejich vyhodnocení. Jakmile budou práce vyhodnoceny, oslovíme všechny účastníky emaily. Děkujeme za pochopení.

28.02.2020 Základní hygienické návyky

V souvislosti s výskytem respiračních onemocnění si společně s námi připomeňte v sekci "O nás - dokumenty" základní hygienické postupy, které pomáhají předcházet virovým onemocněním.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Jaké byly jarní prázdniny s Astrou?

12.03.2020
JARNÍ PRÁZDNINY V ASTŘE? BÁJEČNÉ!

O jarních prázdninách probíhalo šest různých celodenních programů, na které se mohly děti hlásit. Každý pedagog ze svého dne připravil krátkou reportáž, níže Vás tak čeká shrnutí jednotlivých dnů.
Při čtení přejeme příjemnou zábavu a hezké vzpomínání na jednotlivé dny. Za DDM Astra,

Iva VladíkováPROTANČENÉ PONDĚLÍ

Jak jsme zahájili první den jarních prázdnin? Zahájili jsme ho senzačně s Protančeným pondělím!
Na akci se sešlo 15 mladých tanečnic a jeden malý tanečník. Pod vedením lektorky Valerie si užili zábavu při trénování nové taneční sestavy. Kromě tancování jsme si to taky užili při sportovních aktivitách, ale také ve výtvarné dílně, kde si děti namalovaly krásné plátěné tašky, které se jim budou určitě na nadcházející jarní období hodit.
Ještě jsme nezmínili oběd, ten jsme si užili úplně na 100%. A kde že jsme byli? Nikde, udělali jsme si party na Astře, a to s pizzou a následně s dětským šampaňským k příležitosti dvou oslavenkyň, kterým jsme popřáli a zazpívali narozeninovou píseň.
V dalších dnech jarních prázdnin to bude také určitě nabité zábavou, těšit se můžete na Protančené úterý, Sportovní den, nebo Dobrodružství s Polly.

Helena Doleželová


PROTANČENÉ ÚTERÝ

Jak jsme si dál po Protančeném pondělí užívali jarní prázdniny? Pokračovali jsme v Protančeném úterý!
Na akci se sešlo 12 mladých tanečnic a pod vedením lektorky Valerie si užily zábavu při trénování nové taneční choreografie, kterou si pro děvčata přichystala.  
Kromě tancování, jsme si to taky užily při sportovních aktivitách, ale také ve výtvarné dílně, kde si děvčata vyzkoušela pro většinu novou výtvarnou techniku decoupage na dřevěné destičky. Vyrobily si tak krásné dekorace do svých domovů nebo své výrobky mohou využít jako dárek pro někoho blízkého.
Na oběd jsme se zaskočily podívat do vysokoškolské menzy, kde jsme si pochutnaly na rizotu a zjistily, že na vysokoškolskou menzu jsme ještě opravdu malé a musíme si ještě počkat, protože děvčata zhodnotila, že mají opravdu o dost těžší jídelní tácky než je tomu v základní škole.
V dalších dnech jarních prázdnin to bude také určitě nabité zábavou, těšit se můžete na Sportovní den nebo Dobrodružství s Polly.

Doleželová HelenaSPORTOVNÍ ÚTERÝ

Jarně prázdninové úterý mohly děti prožít v Astře na dni plném sportu. Své síly jsme vyzkoušeli na horolezecké stěně ve Vertikonu pod Jižními Svahy, skákali jsme na fitness botách Kangoo Jumpsa a pokusili jsme se ustát a zlepšit si stabilitu těla na speciálních pomůckách zvaných Hoverboardy. Aby nám neztuhly svaly, procvičili jsme celé tělo na kruhovém tréninku ve sportovním centru Maty Zlín. Děti daly do programu všechno. I přes plné nasazení a odpolední únavu nás dobrá nálada neopustila, den jsme si zkrátka užili.
 
Erika NedomováPLAYSTATION PÁRTY VE STŘEDU

Ve středu 4. března se konala v Domě dětí a mládeže Astra na Družstevní ulici ve Zlíně tradiční prázdninová Playstation párty. 
Děti mohly strávit dopoledne na herních konzolích a počítačích. Činnost dětí na byla řízená a vedená pedagogy, kteří pečlivě volili herní činnosti tak, aby byly pro děti přínosné. Po lokální síti se hrály tematické hry, pohybové hry i hry ve 3D. Těm dětem, které si chtěly od virtuálního světa odpočinout nebo si vyzkoušet strategie získané v něm v praxi, mohly si zahrát Stiga hokej nebo stolní fotbálek. Akce se zúčastnil rekordní počet účastníků. Prázdninový den k nám přišlo strávit 53 dětí.
Děkujeme rodičům i dětem za důvěru a budeme se těšit při další příležitosti.

Milan RábekČTVRTEČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ S POLLY

O jarních prázdninách připravili pracovníci DDM Astra dětem pestrý program. O protančeném pondělí, sportovním úterý a playstation středě jste už určitě slyšeli. Na čtvrteční prázdninový den kolegyně Zuzka připravila program orientovaný na přírodovědu a polytechnické vzdělávání. Průvodcem se stala imaginární postavička Polly, se kterou více jak 20 dětí, prožívalo nadšeně celý den.
V rámci ranního seznámení jsme si zahráli málo známou seznamovací hru Klubko. Děti seděly v kruhu na zemi a házely si klubíčkem provázku. Než se všichni v představování prostřídali, vznikla velká pavučina, jejíž kousek si odpoledne každý odnesl domů jako památku na to, že byl součástí týmu.
Účastníci akce poznávali živočichy ze skupiny bezobratlých, nechybělo ani vytváření si vlastního lapbooku, tedy speciálního portfolia se zajímavostmi na dané téma. Po zábavných a naučných aktivitách v naší nově revitalizované zahradě, se uskutečnila návštěva Filmových ateliérů. Tam si děti zkusily vytvořit animaci, některé dokonce s přírodovědnou tematikou. Děti si domů odnášely vlastní výtvory, zajímavé poznatky z přírody a hlavně nezapomenutelné zážitky.
 
Iva Vladíková, Zuzana Lisá