Novinky

29.06.2020 Přihlašování do kroužků na školní rok 2020/2021

Přihlašování na našich stránkách bude spuštěno po 15.7.2020 Sledujte naše novinky a zůstaňte s námi, jsme tu pro Vás!

03.06.2020 Dokončili jsme další projekt - přijďte se podívat!!!

BIOTOPOVÁ ZAHRADA S VENKOVNÍ UČEBNOU byla spolufinancována Ministerstvem životního prostředí v rámci Národního programu Životní prostředí. Výzvy 16/2017 odstavce c) Úpravy venkovních areálů a pozemků základních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí.

03.06.2020 Aktualizované informace ke kroužkům květen - červen

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

Ples princezen

11.02.2020


PLES PRINCEZEN

A jak proběhl již 4. ročník oblíbené akce pro děti a jejich rodiče Ples princezen?

Na to jsme se zeptali moderátora, který ví, na co se tancovalo nejvíc a má největší přehled o celé akci, protože z podia vidí široko daleko; potápěčky, která sleduje úsměvy dětí i dospělých; maminky z veřejnosti, která nám akci zhodnotila a v neposlední řadě spoluorganizátorky a účastnice všech ročníků, Ivy Vladíkové.
 

MODERÁTOR:

V prvé řadě jsem byl mile překvapen, kolik malých princů a princezen dorazilo. Účastnil jsem se dvou ročníků a měl jsem radost, že se nás sešel velký počet. Nejoblíbenější písničkou byla určitě „Jede, jede mašinka“ a „Macarena.“ Hodně mě překvapilo, kolik děti ve 3 letech umělo krásně a plynule mluvit. Určitě akci hodnotím jako hodně povedenou a zábavnou, vše bylo hezky a příjemně připraveno, děvčata z DDM Astra si daly hodně záležet a dekorace byly kouzelné a kreativní, stejně jako přístup všech pracovníku.
 

POTÁPĚČKA (Hanka Horáková):

Letos jsme s externími pracovnicemi provedly děti programem v podmořském světě jako tři potápěčky. Již od začátku měla akce skvělou atmosféru a z dětí bylo cítit nadšení. U prvního bodu programu měly děti za úkol podlézat tyč, a tím se obrazně přenést do podmořského světa. Mohu říct, že si to užili nejen ti nejmladší, ale i někteří z řad rodičů. Dále se k nám všichni rádi přidali ke společnému tančení v kroužku i při předcvičování na pódiu. Celý program završila přehlídka všech princezen, mořských panen i pirátů, kde se každý s radostí představil ostatním dětem i rodičům. Ples princezen se náramně vydařil. Z mého pohledu bych řekla, že mě nejvíce na této práci baví, když vidím, že naše úsilí vede k radostným výrazům na dětských tvářích. To se potvrdilo i nyní, kdy jsem tohle nadšení mohla pozorovat v průběhu celé akce. Těším se na setkání na dalších akcích pořádaných DDM ASTRA Zlín!
 

MAMINKA:

Ples princezen jsme s dcerou navštívili podruhé. Je to jedna z jejich nejoblíbenějších akcí, těší se na ni dlouhé týdny a nemluví o ničem jiném. Obleče si princeznovské šaty, může se načančat, má kolem sebe další stejně krásné holčičky v princeznovských kostýmech. Vše probíhá v příjemném prostředí, pro děti jsou připravené aktivity, které dcera vždy rada všechny absolvuje, malování na obličej a výroba hůlky nám celou akci ještě víc zpříjemnilo. A jako bonus si můžou rodiče koupit kafčo a dat si něco dobrého, což je úplná paráda Nakonec si dcera ještě odnesla sladkou odměnu. Za nás naprosto parádní akce, kterou si užila ona i já a těšíme se na další ročník.“ Veronika N.
 

IVA V.:

Účastnila jsem se všech čtyř ročníků. Ledové království, Duhový ples, Růžový ples, Podmořský svět… každá akce měla svoje kouzlo a jinou dynamiku. Hned v prvním roce jsme dokázali rodiči i dětmi obsadit celou tělocvičnu na ulici Osvoboditelů, děti řádily s papírovými „sněhovými“ koulemi a akcí je doprovázel sněhulák Olaf. Druhý rok, na jednorožčím duhovém plese, jsme si ověřili, že akce láká a je nutné přesunout ji do větších prostor. Třetí rok jsme ji zorganizovali v přízemí 15. budovy Baťova institutu. Dorazilo 246 účastníků, a to už bylo o nějakých 200 princů, princezen, králů a královen víc, než dosud. Na nové prostory jsme měli šťastnou ruku, mohli jsme zvětšit centra aktivit a pozvat profesionálního DJ a moderátora, který účastníky prováděl celou akcí. A čtvrtý ročník? Nemám slov. Přišlo Vás ještě mnohem, mnohem víc! Samozřejmě, oslovil nás tatínek s tím, že se mu nelíbí výběr hudby a maminka, která nesouhlasila se sladkou odměnou na konci, ale pochval, které k nám dorazily, bylo podstatně více. A za to Vám děkujeme. Vidíte, že svoji práci děláme s láskou a my jsme rádi, že se k nám stále vracíte. Už teď se nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

 

Čtvrtý ročník akce určené všem princeznám, princům a jejich rodičům si přišlo v sobotu, 1. února 2020, do 14|15 Baťova institutu užít celkem 273 účastníků. Na ty čekala diskotéka, vystoupení mažoretek, malých tanečnic ze skupiny Bilberies přípravka, promenáda v maskách, skupinové hry a tanečky, fotokoutek, výtvarná dílnička, malování na obličej.

 

Letošní ročník byl na téma Podmořské království, a děti se tak mohly těšit na krásné

mořské království, ve které se přízemí 14|15 Baťova institutu proměnilo. Děti přišly v opravdu krásných kostýmech a dostaly za to taky malou sladkou odměnu a upomínkový list na akci.

 

Děkujeme všem, kteří se Plesu malých princezen a princů zúčastnili a budeme se těšit zase za rok!

 

Helena Doleželová