Novinky

10.03.2020 Mimořádné opatření!

S ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR tímto sdělujeme, že veškerá činnost DDM (kroužky, akce, soustředění...) je od středy 11.3. 2020 do odvolání přerušena.

01.03.2020 Vyhodnocení literární soutěže

Vážení rodiče, vážené paní učitelky, děkujeme za Vaše příspěvky do literární soutěže. Vzhledem k tomu, kolik prací se sešlo, usilovně pracujeme na jejich vyhodnocení. Jakmile budou práce vyhodnoceny, oslovíme všechny účastníky emaily. Děkujeme za pochopení.

28.02.2020 Základní hygienické návyky

V souvislosti s výskytem respiračních onemocnění si společně s námi připomeňte v sekci "O nás - dokumenty" základní hygienické postupy, které pomáhají předcházet virovým onemocněním.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Ples princezen

11.02.2020


PLES PRINCEZEN

A jak proběhl již 4. ročník oblíbené akce pro děti a jejich rodiče Ples princezen?

Na to jsme se zeptali moderátora, který ví, na co se tancovalo nejvíc a má největší přehled o celé akci, protože z podia vidí široko daleko; potápěčky, která sleduje úsměvy dětí i dospělých; maminky z veřejnosti, která nám akci zhodnotila a v neposlední řadě spoluorganizátorky a účastnice všech ročníků, Ivy Vladíkové.
 

MODERÁTOR:

V prvé řadě jsem byl mile překvapen, kolik malých princů a princezen dorazilo. Účastnil jsem se dvou ročníků a měl jsem radost, že se nás sešel velký počet. Nejoblíbenější písničkou byla určitě „Jede, jede mašinka“ a „Macarena.“ Hodně mě překvapilo, kolik děti ve 3 letech umělo krásně a plynule mluvit. Určitě akci hodnotím jako hodně povedenou a zábavnou, vše bylo hezky a příjemně připraveno, děvčata z DDM Astra si daly hodně záležet a dekorace byly kouzelné a kreativní, stejně jako přístup všech pracovníku.
 

POTÁPĚČKA (Hanka Horáková):

Letos jsme s externími pracovnicemi provedly děti programem v podmořském světě jako tři potápěčky. Již od začátku měla akce skvělou atmosféru a z dětí bylo cítit nadšení. U prvního bodu programu měly děti za úkol podlézat tyč, a tím se obrazně přenést do podmořského světa. Mohu říct, že si to užili nejen ti nejmladší, ale i někteří z řad rodičů. Dále se k nám všichni rádi přidali ke společnému tančení v kroužku i při předcvičování na pódiu. Celý program završila přehlídka všech princezen, mořských panen i pirátů, kde se každý s radostí představil ostatním dětem i rodičům. Ples princezen se náramně vydařil. Z mého pohledu bych řekla, že mě nejvíce na této práci baví, když vidím, že naše úsilí vede k radostným výrazům na dětských tvářích. To se potvrdilo i nyní, kdy jsem tohle nadšení mohla pozorovat v průběhu celé akce. Těším se na setkání na dalších akcích pořádaných DDM ASTRA Zlín!
 

MAMINKA:

Ples princezen jsme s dcerou navštívili podruhé. Je to jedna z jejich nejoblíbenějších akcí, těší se na ni dlouhé týdny a nemluví o ničem jiném. Obleče si princeznovské šaty, může se načančat, má kolem sebe další stejně krásné holčičky v princeznovských kostýmech. Vše probíhá v příjemném prostředí, pro děti jsou připravené aktivity, které dcera vždy rada všechny absolvuje, malování na obličej a výroba hůlky nám celou akci ještě víc zpříjemnilo. A jako bonus si můžou rodiče koupit kafčo a dat si něco dobrého, což je úplná paráda Nakonec si dcera ještě odnesla sladkou odměnu. Za nás naprosto parádní akce, kterou si užila ona i já a těšíme se na další ročník.“ Veronika N.
 

IVA V.:

Účastnila jsem se všech čtyř ročníků. Ledové království, Duhový ples, Růžový ples, Podmořský svět… každá akce měla svoje kouzlo a jinou dynamiku. Hned v prvním roce jsme dokázali rodiči i dětmi obsadit celou tělocvičnu na ulici Osvoboditelů, děti řádily s papírovými „sněhovými“ koulemi a akcí je doprovázel sněhulák Olaf. Druhý rok, na jednorožčím duhovém plese, jsme si ověřili, že akce láká a je nutné přesunout ji do větších prostor. Třetí rok jsme ji zorganizovali v přízemí 15. budovy Baťova institutu. Dorazilo 246 účastníků, a to už bylo o nějakých 200 princů, princezen, králů a královen víc, než dosud. Na nové prostory jsme měli šťastnou ruku, mohli jsme zvětšit centra aktivit a pozvat profesionálního DJ a moderátora, který účastníky prováděl celou akcí. A čtvrtý ročník? Nemám slov. Přišlo Vás ještě mnohem, mnohem víc! Samozřejmě, oslovil nás tatínek s tím, že se mu nelíbí výběr hudby a maminka, která nesouhlasila se sladkou odměnou na konci, ale pochval, které k nám dorazily, bylo podstatně více. A za to Vám děkujeme. Vidíte, že svoji práci děláme s láskou a my jsme rádi, že se k nám stále vracíte. Už teď se nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

 

Čtvrtý ročník akce určené všem princeznám, princům a jejich rodičům si přišlo v sobotu, 1. února 2020, do 14|15 Baťova institutu užít celkem 273 účastníků. Na ty čekala diskotéka, vystoupení mažoretek, malých tanečnic ze skupiny Bilberies přípravka, promenáda v maskách, skupinové hry a tanečky, fotokoutek, výtvarná dílnička, malování na obličej.

 

Letošní ročník byl na téma Podmořské království, a děti se tak mohly těšit na krásné

mořské království, ve které se přízemí 14|15 Baťova institutu proměnilo. Děti přišly v opravdu krásných kostýmech a dostaly za to taky malou sladkou odměnu a upomínkový list na akci.

 

Děkujeme všem, kteří se Plesu malých princezen a princů zúčastnili a budeme se těšit zase za rok!

 

Helena Doleželová