Novinky

21.02.2020 Nabídka letních příměstských táborů 2020

V pondělí 24.2. bude spuštěno přihlašování na letní příměstské tábory DDM ASTRA Zlín. Celkový přehled táborů najdete v sekci tábory / seznam táborů. Informace k LT 2020 budou průběžně doplňovány.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

03.12.2019 Hledáme vhodné prostory pro zájmový kroužek Lukostřelby

Nejsme profesionální střelci, jsme malí, začátečníci a pro naše prostory je nás moc. Hledáme prostor o délce cca 15 m. (tělocvična, hala, sklad). Scházeli bychom se každé pondělí od 16:30 do 18:30. Prosím nabídněte, spěchá!

29.04.2019 Projekt ZAHRADA

Dokončili jsme projekt „Prožitková zahrada DDM Astra Zlín“ , který byl spolufinancován Zlínským krajem prostřednictvím Programu Podpora ekologických aktivit v kraji.

Dospěláci obsadili Astru

10.02.2020


DOSPĚLÁCI OBSADILI ASTRU

Milí kamarádi, tohle není žádná novinářská kachna ani nový hoax. Ve čtvrtek se v našem domečku na Družstevní ulici skutečně sešla spousta dospělých. Nebylo jich víc než Vás, nebyli tam celý den a s žádným z nich nepřišli rodiče. Bylo to jiné. Samotné setkání mělo vcelku složitý název. Jednalo se o Setkání členů Krajské koordinační skupiny orientované na podporu nadání. Kdo si troufá, nechť tohle zaklínadlo vysloví 3x po sobě 

Vzácní hosté dorazili z různých koutů našeho kraje, aby si navzájem sdělili své pracovní zkušenosti, poznatky a nápady. Byli zde ředitelé MŠ, ZŠ a SŠ, zástupce Krajského úřadu Zlínského kraje, pracovníci Národního pedagogického institutu ČR a další.

Nejdříve se rozvážně rokovalo ve velké klubovně, kde následně proběhla také prezentace Domu dětí a mládeže Astra. K tomuto tématu máme co říct. Naše instituce plní funkci doplňkového mimoškolního vzdělávání, které rozvíjí osobnost jedince, objevuje skryté nadání. Ne každý tuší, jak moc šikovné děti navštěvují naše tři domečky a jak spolu se svými kamarády a vyučujícími vědomostně rostou. Měli jsme se čím pochlubit.

Pro všechny přítomné byly přichystány praktické prezentace třech oddělení. V Malé ZOO všechny přivítal zkušený přírodovědec Bob. Lego roboty, raketové modely a 3D tiskárnu předvedl mnohonásobně oceněný modelář Marián. V závěru se příchozím dospělákům věnovala výtvarnice Jana, která přichystala velmi pěkný workshop s technikou airbrush.

Doufáme, že jsme všechny přítomné příjemně zaujali. Že se do Astry někdo z nich brzy a rád vrátí. Bylo nám ctí a děkujeme.

Marcela Obručová