Novinky

10.03.2020 Mimořádné opatření!

S ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR tímto sdělujeme, že veškerá činnost DDM (kroužky, akce, soustředění...) je od středy 11.3. 2020 do odvolání přerušena.

01.03.2020 Vyhodnocení literární soutěže

Vážení rodiče, vážené paní učitelky, děkujeme za Vaše příspěvky do literární soutěže. Vzhledem k tomu, kolik prací se sešlo, usilovně pracujeme na jejich vyhodnocení. Jakmile budou práce vyhodnoceny, oslovíme všechny účastníky emaily. Děkujeme za pochopení.

28.02.2020 Základní hygienické návyky

V souvislosti s výskytem respiračních onemocnění si společně s námi připomeňte v sekci "O nás - dokumenty" základní hygienické postupy, které pomáhají předcházet virovým onemocněním.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Železniční modeláři

10.02.2020
ŽELEZNIČNÍ MODELÁŘI

Představte si, že projdete vstupními dveřmi Astry, dáte se doleva, pak doprava, rovně a zase doleva. Už jste tam. V místnosti se dvěma kolejišti a spoustou vláčků!

Kroužek železničních modelářů má v DDM Astra dlouhou historii a těší se velké oblibě. Není se čemu divit. Zapálení lektoři jsou odborníci na slovo vzatí a dětem se skutečně věnují. Železniční modeláři mají vysoce rozvinutou jemnou motoriku. Modelářství je prací precizní. Děti se tak učí trpělivosti, pečlivosti a přesnosti. Ty nejlepší modely se pak účastní různých soutěží. Kromě toho se naši talentovaní modeláři každoročně účastní celorepublikových sjezdů. Tématem toho posledního byla výroba mostů pro modelová kolejiště.

Pokud Vás práce našich šikovných dětí a lektorů zajímá, můžete se přijít i Vy podívat na modely kolejišť k příležitosti tradiční Vláčkové soboty. Ta proběhne poslední sobotu v březnu a kromě modelů železnic pro Vás bude připraveno i dřevěné kolejiště a rukodělná činnost v technických dílnách. Budeme se těšit.

Iva Vladíková