Novinky

21.02.2020 Nabídka letních příměstských táborů 2020

V pondělí 24.2. bude spuštěno přihlašování na letní příměstské tábory DDM ASTRA Zlín. Celkový přehled táborů najdete v sekci tábory / seznam táborů. Informace k LT 2020 budou průběžně doplňovány.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

03.12.2019 Hledáme vhodné prostory pro zájmový kroužek Lukostřelby

Nejsme profesionální střelci, jsme malí, začátečníci a pro naše prostory je nás moc. Hledáme prostor o délce cca 15 m. (tělocvična, hala, sklad). Scházeli bychom se každé pondělí od 16:30 do 18:30. Prosím nabídněte, spěchá!

29.04.2019 Projekt ZAHRADA

Dokončili jsme projekt „Prožitková zahrada DDM Astra Zlín“ , který byl spolufinancován Zlínským krajem prostřednictvím Programu Podpora ekologických aktivit v kraji.

Železniční modeláři

10.02.2020
ŽELEZNIČNÍ MODELÁŘI

Představte si, že projdete vstupními dveřmi Astry, dáte se doleva, pak doprava, rovně a zase doleva. Už jste tam. V místnosti se dvěma kolejišti a spoustou vláčků!

Kroužek železničních modelářů má v DDM Astra dlouhou historii a těší se velké oblibě. Není se čemu divit. Zapálení lektoři jsou odborníci na slovo vzatí a dětem se skutečně věnují. Železniční modeláři mají vysoce rozvinutou jemnou motoriku. Modelářství je prací precizní. Děti se tak učí trpělivosti, pečlivosti a přesnosti. Ty nejlepší modely se pak účastní různých soutěží. Kromě toho se naši talentovaní modeláři každoročně účastní celorepublikových sjezdů. Tématem toho posledního byla výroba mostů pro modelová kolejiště.

Pokud Vás práce našich šikovných dětí a lektorů zajímá, můžete se přijít i Vy podívat na modely kolejišť k příležitosti tradiční Vláčkové soboty. Ta proběhne poslední sobotu v březnu a kromě modelů železnic pro Vás bude připraveno i dřevěné kolejiště a rukodělná činnost v technických dílnách. Budeme se těšit.

Iva Vladíková