Novinky

25.05.2020 OD PONDĚLÍ 11.5. JEDEME !!

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Vaření - 11.ZŠ Malenovice

08.01.2020

.. bylo tam krásně ticho a prázdno!
Ale opravdu jen na začátku. Chvíli poté se do sněhově bílé, novotou zářící kuchyně vřítilo osm malých Pohlreichů (chcete-li osm Sváťů Kuřátek). V ruce měl každý svůj "boxík", tedy krabičku na hotový pokrm. V plánu byly GRATINOVANÉ BRAMBORY S LILKEM A CUKETOU. Vedoucí kroužku, toho času šéfkuchař Marián Greš vysvětlil dětem postup a sám nasadil ukázkové tempo s přípravami. Bylo znát, že děti se ve zdejší kuchyni orientují na jedničku. Škrábaly brambory, čistily a krájely zeleninu, smály se a brebentily.

Nikdo nečekal s rukama v kapsách, práce bylo dost pro všechny. Byla jsem zvědavá, kdy zahlédnu prvního nenápadného ochutnávače :) Dokud kuchtíci pracovali se zeleninou, nikdo neolízl ani prst. Jakmile se jim do rukou dostal sýr a slanina, nějak jim ty prstíky sami občas zabloudily do pusy. Věděli jste, že se dá mlsat i strouhanka? Já do včerejška ne.

Kroužek probíhá pouhých 60 minut. Děti se tak kromě zručnosti zdokonalují také v hospodaření s časem. Zatímco se pokrm zapékal v troubě, společně jsme si povídali o vaření a zahráli hru. Všichni víme, že k vaření patří neodmyslitelně úklid. V téhle kuchyni se mu o trošku více věnovali pánové, než malé slečny, kterých byla převaha. Ale psssst, třeba to byla náhoda :)

Jakmile bylo hotovo, děti hodnotily recept i samotné jídlo. Zaznělo, že lilek mohl být více osolený, že brambory se mohly péct déle, ale ve výsledku je to dobrota. A co se chystá v kroužku VAŘENÍ příště?
Makový závin.

autor: Marcela Obručová