Novinky

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

03.12.2019 Hledáme vhodné prostory pro zájmový kroužek Lukostřelby

Nejsme profesionální střelci, jsme malí, začátečníci a pro naše prostory je nás moc. Hledáme prostor o délce cca 15 m. (tělocvična, hala, sklad). Scházeli bychom se každé pondělí od 16:30 do 18:30. Prosím nabídněte, spěchá!

29.04.2019 Projekt ZAHRADA

Dokončili jsme projekt „Prožitková zahrada DDM Astra Zlín“ , který byl spolufinancován Zlínským krajem prostřednictvím Programu Podpora ekologických aktivit v kraji.

Vaření - 11.ZŠ Malenovice

08.01.2020

.. bylo tam krásně ticho a prázdno!
Ale opravdu jen na začátku. Chvíli poté se do sněhově bílé, novotou zářící kuchyně vřítilo osm malých Pohlreichů (chcete-li osm Sváťů Kuřátek). V ruce měl každý svůj "boxík", tedy krabičku na hotový pokrm. V plánu byly GRATINOVANÉ BRAMBORY S LILKEM A CUKETOU. Vedoucí kroužku, toho času šéfkuchař Marián Greš vysvětlil dětem postup a sám nasadil ukázkové tempo s přípravami. Bylo znát, že děti se ve zdejší kuchyni orientují na jedničku. Škrábaly brambory, čistily a krájely zeleninu, smály se a brebentily.

Nikdo nečekal s rukama v kapsách, práce bylo dost pro všechny. Byla jsem zvědavá, kdy zahlédnu prvního nenápadného ochutnávače :) Dokud kuchtíci pracovali se zeleninou, nikdo neolízl ani prst. Jakmile se jim do rukou dostal sýr a slanina, nějak jim ty prstíky sami občas zabloudily do pusy. Věděli jste, že se dá mlsat i strouhanka? Já do včerejška ne.

Kroužek probíhá pouhých 60 minut. Děti se tak kromě zručnosti zdokonalují také v hospodaření s časem. Zatímco se pokrm zapékal v troubě, společně jsme si povídali o vaření a zahráli hru. Všichni víme, že k vaření patří neodmyslitelně úklid. V téhle kuchyni se mu o trošku více věnovali pánové, než malé slečny, kterých byla převaha. Ale psssst, třeba to byla náhoda :)

Jakmile bylo hotovo, děti hodnotily recept i samotné jídlo. Zaznělo, že lilek mohl být více osolený, že brambory se mohly péct déle, ale ve výsledku je to dobrota. A co se chystá v kroužku VAŘENÍ příště?
Makový závin.

autor: Marcela Obručová