Novinky

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

03.12.2019 Hledáme vhodné prostory pro zájmový kroužek Lukostřelby

Nejsme profesionální střelci, jsme malí, začátečníci a pro naše prostory je nás moc. Hledáme prostor o délce cca 15 m. (tělocvična, hala, sklad). Scházeli bychom se každé pondělí od 16:30 do 18:30. Prosím nabídněte, spěchá!

29.04.2019 Projekt ZAHRADA

Dokončili jsme projekt „Prožitková zahrada DDM Astra Zlín“ , který byl spolufinancován Zlínským krajem prostřednictvím Programu Podpora ekologických aktivit v kraji.

Vánoce v Astře

10.12.2019


VÁNOCE V ASTŘE

Vánoce patří mezi největší a nejoblíbenější svátky u nás. Pro děti jsou zcela jistě nejkouzelnějším obdobím v roce. Časem pohádek, pohody, psaním dopisu Ježíškovi, těšením se. Dospělí, pokud na Vánoce z nějakého důvodu nezanevřeli, tráví prosinec přípravami, setkáváním se s přáteli a blízkými, pečením. Samozřejmě, ve skrytu duše i oni se těší na Ježíška. 

 


Každý má zkrátka prožívání jiné a my s kolegy v DDM Astra se snažíme, abyste si mohli od předvánočního shonu odpočinout, odběhnout k nám strávit pěkný čas, načerpali  pozitivní energii. Do konce roku jsme pro Vás připravili ještě spoustu zajímavých aktivit, na které Vás srdečně zveme.

V sobotu, 23. listopadu 2019, bude na Tyršově nábřeží od 9 do 15 hodin probíhat Vánoční vláčková sobota. Akce oblíbená malými i velkými milovníky vláčků zaujme velkým modelem železničního kolejiště, technickou dílnou i tematickou hernou. 
Ve středu, 4. prosince 2019, budou probíhat hned dvě akce pro děti. Tradiční Mikulášský turnaj v NHL 20 na Playstation proběhne v prostorách Zimního stadionu, kdežto Mikulášská dílna spojená s možností prohlédnout si Malou ZOO, se uskuteční v budově DDM na Družstevní ulici.
První vánoční Astra jarmark se uskuteční v úterý 10. prosince 2019 také v prostorách budovy DDM na Jižních Svazích. Součástí jarmarku je sbírka základních potřeb pro Terénní asistenční službu Zlín (registrovanou sociální službu Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s) a rozsvěcení vánočního stromu.
Vánoční koncert dětí z našich hudebních kroužků se uskuteční v sobotu 14. prosince 2019. Rodiče a prarodiče se mohou těšit nejen na vánoční koledy, které děti už teď pilně nacvičují.
Aby toho nebylo málo, připravili jsme pro žáky a středoškoláky 4. ročník Literární soutěže. Sběr prací probíhá celý prosinec a leden 2020, takže pokud by se s námi někdo chtěl podělit o to, jak doma dělal vánoční pohodu nebo nám chtěl povyprávět příběh o dárku, na který někdo zapomněl, může se zapojit.

Věříme, že letošní Vánoce budou minimálně stejně hezké, jako ty loňské, ba ještě lepší. Zdraví, pohodu a štěstí do domu Vám přeje celý kolektiv pracovníků DDM Astra Zlín.