29.08.2019 Potvrzení o platbě

Vážení rodiče, pokud potřebujete potvrzení o úhradě tábora nebo kroužků, kontaktujte naši paní účetní Danu Nesrstovou na emailu d.nesrstova@ddmastra.cz

29.07.2019 POZOR !!! změna času konání kroužků ROBOTIKA

Z FAI-UTB nám došla zpráva se změnou času konání kroužků Robotika I a II. Kroužky ve středu i čtvrtek budou začínat v 16:00 a končit v 17:30. Marián Greš - vedoucí oddělení techniky

29.04.2019 Projekt ZAHRADA

Dokončili jsme projekt „Prožitková zahrada DDM Astra Zlín“ , který byl spolufinancován Zlínským krajem prostřednictvím Programu Podpora ekologických aktivit v kraji.

Holešovská Regata

22.06.2019
HOLEŠOVSKÁ REGATA - CONTI REGATA

"Bylo nebylo, v oceánech plných odpadů, narodila se velryba. Pojmenovali ji po mořské perle, Gréta. Gréta byla velmi zvídavá, plavala často dál, než jí rodiče dovolili, a pak se vracela smutná, protože v oceánu často nacházela mnoho plastových lahví, sáčků, rybářských sítí..."

...že Vám to zní jako pohádka? Kdepak! To jste asi nebyli na 9. ročníku Holešovské Regaty, které se děti a pedagogové z DDM Astra zúčastnili po šesté. Na vodu vyplula s naší dětskou posádkou ekologická velryba Gréta, která sbírá ve vodních plochách plast. Tento plastový odpad Gréta spolkne, zrecykluje v břiše a promění jej v pestrobarevné květy.
Ve zvlášní kategorii Conti Regaty, přehlídky žákovských a studentských plavidel, se účastnilo více, než deset soutěžících plavidel. Konkurence byla velká, plavidla různorodá a porotě funkci snad nikdo z přítomných nezáviděl.

I když jsme nevyhráli, posunuli jsme se zase o kus vpřed - ve znalostech i inspiraci. Ačkoliv jsme použili lehké materiály, byli jsme překvapeni tím, jak se plavidlo v závanu větru na vodě chová. Nejvíc překvapené však byly děti, které musely při pádlování dvojnásob zabrat. Naše dosud největší plavidlo pak z přehlídky museli "odpádlovat" dva naši pracovníci, když se děti unavené a zmoklé pádily schovat a usušit.

Za mě na jedničku,

Kompletní foto ve fotogalerii :)