25.05.2020 OD PONDĚLÍ 11.5. JEDEME !!

Vše co chcete vědět, najdete v sekci REPORTÁŽE - Informace pro rodiče! Jsme tu pro Vás, díky že jsme s námi

15.05.2020 Letní tábory

Bude-li Vám přispívat zaměstnavatel na platbu příměstského tábora, kontaktujte včas naši paní účetní skrz vystavení faktury. Kontakt: d.nesrstova@ddmastra.cz

01.03.2020 VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Výsledky literární soutěže najdete v sekci reportáže.

06.01.2020 UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, na Tyršově nábřeží před budovou DDM bylo ukončeno omezení dopravy. V tuto chvíli je zde běžný provoz vozidel.Upozorněte prosím své děti na novou situaci. Než vyjdou děti z brány na chodník, je nutno se rozhlédnout. Zdůrazněte jim, nutnost využití přechodu, který je od brány vpravo pouze několik metrů. Věříme že si všichni novou dopravní situaci osvojí.

Holešovská Regata

22.06.2019
HOLEŠOVSKÁ REGATA - CONTI REGATA

"Bylo nebylo, v oceánech plných odpadů, narodila se velryba. Pojmenovali ji po mořské perle, Gréta. Gréta byla velmi zvídavá, plavala často dál, než jí rodiče dovolili, a pak se vracela smutná, protože v oceánu často nacházela mnoho plastových lahví, sáčků, rybářských sítí..."

...že Vám to zní jako pohádka? Kdepak! To jste asi nebyli na 9. ročníku Holešovské Regaty, které se děti a pedagogové z DDM Astra zúčastnili po šesté. Na vodu vyplula s naší dětskou posádkou ekologická velryba Gréta, která sbírá ve vodních plochách plast. Tento plastový odpad Gréta spolkne, zrecykluje v břiše a promění jej v pestrobarevné květy.
Ve zvlášní kategorii Conti Regaty, přehlídky žákovských a studentských plavidel, se účastnilo více, než deset soutěžících plavidel. Konkurence byla velká, plavidla různorodá a porotě funkci snad nikdo z přítomných nezáviděl.

I když jsme nevyhráli, posunuli jsme se zase o kus vpřed - ve znalostech i inspiraci. Ačkoliv jsme použili lehké materiály, byli jsme překvapeni tím, jak se plavidlo v závanu větru na vodě chová. Nejvíc překvapené však byly děti, které musely při pádlování dvojnásob zabrat. Naše dosud největší plavidlo pak z přehlídky museli "odpádlovat" dva naši pracovníci, když se děti unavené a zmoklé pádily schovat a usušit.

Za mě na jedničku,

Kompletní foto ve fotogalerii :)