Novinky

11.01.2019 hledáme lektora na doučování aj a čj, youtuberingu

Hledáme lektora do kroužku Doučování angličtiny a češtiny, který probíhá vždy v úterý 17:00-18:00 na Družstevní 4513. Dále hledáme dlouhodobý záskok (2 měsíce) na lektora kroužku Malý youtuber, který probíhá v úterý 14:30-15:30, 16:00-17:00 a v pátek 15:00-16:00. Info J.Jurášková 725 099 172, j.juraskova@ddmastra.cz

04.01.2019 Zahájení kroužků v lednu

🎄 Vážení rodiče a milé děti, upozorňujeme Vás, že kroužky se znovu rozběhnou v týdnu od 7. ledna 2019. 🎄

06.11.2018 HLEDÁME LEKTORY

Hledáme lektory na kroužky trampolín. Bližší informace v sekci "pracovní nabídky" -> "lektoři kroužků".

Výtvarně a kreativně v Želechovicích

11.12.2018
VÝTVARNĚ A KREATIVNĚ V ŽELECHOVICÍCH

V pondělí, 10. prosince 2018, měla děvčata na výběr ze tří činností, každá stihla výrobky dva. Dvě slečny si nazdobily květináč, jedna se pustila do kreslení své oblíbené hračky.  Všechny tři si pak vyzkoušely zcela netradiční techniku - pyrografii. Tato technika využívá horké pájky, kterou se pálí obrázky do dřeva. My jsme využily vařechy, každá tvořílka ji věnovala svojí mamince. A jak nám to šlo? Vskutku báječně, přesvědčte se sami ve fotogalerii.

 

Celkem tři následující setkání jsme s dětmi věnovaly výrobě flitrových baněk a zvonků. Jsem překvapená, že aktivita slečny bavila natolik, že vymýšlely různé vzory a skládaly vedle sebe blyštivé flitry jeden k druhému. Výrobky byly moc krásné, určitě oživí i výdobu u každé z nich doma.

pondělí, 12. 11.,  jsme s děvčaty ve výtvarné a kreativní dílně v Želechovicích vyráběly vánoční ozdoby z flitrů, polystyrenových kuliček a spousty špendlíků. Děvčata práce bavila, byla trpělivá a pečlivá. Bohužel nám i přes pečlivé propočty špendlíky s ozdobnými hlavičkami došly, a proto zbyl čas i na hry, u kterých jsme se pěkně nasmály. :-)
Dnes jsme s děvčaty dodělávaly výrobky z minula, ale protože jsou Tvořilky nesmírně pečlivé a s výrobkem si hrají, nestihly jsme ho. Příští týden už budeme "finišovat" a začneme něco nového.

Dne 5. listopadu 2018 jsme se s dětmi malovali. A ne ledaco! Děti akrylovými a křídovými barvami malovaly na dřevěné svícny velikosti 15 x 15 cm. Po hodině a půl si každý účastník kroužku odnášel domů krásný výrobek.

 
V pondělí, 15. října 2018, jsme na zakladní škole v Želechovicích zahájili kroužek výtvarných a kreativních dílen. Přihlášené slečny byly velmi šikovné, a díky tomu si domů odnesly krásný výrobek - drátěný strom života s korálky.
Před podzimními prázdninami, v pondělí 22. října 2018, jsme malovali obraz. Děti měly možnost vyzkoušet si techniku malby na staré noviny, která je oblíbená především u pouličních malířů v přímořských oblastech. Zpočátku byly slečny nervózní, protože si obrázek ani podle předlohy neuměly představit, ale nakonec se všechno podařilo, jak mělo a děti si domů odnesly krásné výrobky. 


Iva Vladíková
lektorka výtvarně-tvořivého kroužku