Stezka odvahy Halloweenským lesem

06.11.2017

STEZKA ODVAHY HALLOWEENSKÝM LESEM

V sobotu, 4. listopadu 2017, proběhla v lesoparku na Podlesí známá a oblíbená akce s názvem Stezka odvahy Halloweenským lesem. Devátý ročník akce pro rodiny s dětmi zahájil v 16 hodin opékáním špekáčků a výtvarnou dílnou. Brána do čarovného lesa se prvním nebojsům otevřela v 17 hodin. Letošním tématem byl (NE)ŽIVOT. Návštěvníci lesa se tak museli připravit na to, že projdou hřbitovem strašidel a setkají se s nemrtvými. U vstupu vítal účastníky hrobník, dále čekala banda pirátů ztracených v močálu, kuchař z Titaniku a řezník z filmu Saw, nechyběli ani uprchlí vězni nebo světové jedničky v léčbě nemocných strašidel, tedy lékařský tým z Ústavu pro nemocná strašidla. To ale není zdaleka všechno. Děti a jejich rodiče mohli na trase potkat také skřehotajícího šaška, mrtvou nevěstu nebo zavítali na hostinu kostlivců. Kdo se hrůzou neztratil v temnotě, potěšil se na konci v nebi, kde nejvyšší archanděl Jurášek převychovával zlobivé čertíky. Zde, v cíli, dostal každý mladý nebojsa diplom za průchod strašidelným lesem a láhev s pitným režimem. U startu pak všechny děti dostaly svítící náramek.
Mrzí nás, že se našly i takové rodiny, které přestože nezaplatily vstupné, vloudily se na akci a na konci si i vyzvedly odměnu. O to víc nás ale těší, že se našli takoví, kteří si strašidelný okruh prošli hned několikrát, pochválili nás a odcházeli spokojení. Spokojený výraz účastníků je pro nás totiž největším dárkem, největší radostí a důvodem, proč akci příště znovu zorganizovat.
Akce se zúčastnilo celkem 692 účastníků, na jejím zajištění se podílelo 43 interních a externích pracovníků, dobrovolníků. Děkujeme všem zúčastněným, děkujeme také strašidlům a těšíme se zase příští rok, na jubilejním, desátém ročníku.

Odd. tanečních a pohybových aktivit
DDM Astra Zlín