Výstava obrazů v Městském divadle Zlín

Výstava Art klubu v Městském divadle Zlín
V pondělí 20.11.2023 se uskutečnila slavnostní vernisáž obrazů našich amatérských malířek, které se scházejí v kroužku Art klub a Art klub easy pod vedením Jany Juráškové. V této fotogalerii Vám tedy představujeme dvanáct žen, které se nebojí barev a každé úterý v podvečer šermují se štětcem a vyzývají plátno na souboj v ateliéru na Domě dětí a mládeže na JS.  Odhodlaly se vyjít s kůží na trh a svá díla ukázat veřejnosti.
Vystavující jsou: Martina Vaňková, Táňa Dvořáková, Lucie Kudrnová, Kateřina Geržová, Iva Mastacanová, Radka Navrátilová, Ester Nesrstová, Katka Wallková, Eva Ponikelská, Boženka Chromková a Daniela Imrichová
Prezentované obrazy jsou rozvěšeny do tematických množin, vlastně by se dalo říci hnízd, která by se dala pojmenovat takto:  Léto, Židle, Příroda, Zvíře a Hlubina.
Tato témata si malířky určily, řekly a napsaly na nástěnku v ateliéru a každý týden si je připomenuly. Podprahově s nimi rok žily a obíraly se jimi při každotýdenním setkání s plátnem a štětcem. Inspirovaly, občas i rozčilovaly a dráždily nás, věřte..
Tematická hnízda se překrývají, prostupují a přelívají. Valná většina obrazů jsou však konkrétní reflexe životů. Jsou na nich vidět niterné myšlenkové pochody, touhy i jen tak lapidárně viděné, konkrétní předměty a výjevy.
Snad i z těchto obrazů prosakuje něco z biosféry vzájemného vztahu, který žijí tyto přítelkyně - umělkyně každé úterý v podvečer v ateliéru na Astře na JS.
Vernisáž oživilo taneční vystoupení skupiny Evans Dance, které bylo smělé i vtipné, doplnilo slavnostní atmosféru večera, a také sklidilo potlesk početných přítomných hostů.  Děkujeme všem, kteří připravili pohoštění návštěvníkům vernisáže v divadelním foayer. Zvláštní poděkování patří panu Lukáši Geržovi a Ondřejovi Bártovi z agentury Devět měsíců, kteří nalévali hostům vernisáže pouze vynikající víno. Atmosféru také podpořilo Trio Fuo svým mírně jazzovým doprovodem. Také jim patří srdečné díky.